Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Három utas hangfalpárban van...

Három utas hangfalpárban van lehetőség valahogy "megszűrni" utólag a magas hangzást?

Figyelt kérdés

8ohm rms 150W 20cm mélysugárzó max 3kHz

8ohm rms 45W 13cm középsugárzó max 6kHz

8ohm rms 35W 10cm magassugárzó max 18kHz

Ezek vannak a hangfalakban, meg egy 3 utas hangváltó.


A hangfalak szépen szólnak, de valahogy a magas nekem kicsit sok. Ha lekötöm a magas hangsugárzót akkor meg a 6kHz-es kevés magast ad.

Valahogy lehet csökkenteni a meglévő 18kHz-es hangsugárzót, hogy kevesebb magas hangzást adjon?


2023. jún. 17. 01:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

1. veszel 1 equalizert, amilyenen tetszőleges hangszín állitható be.


2. meghatározott értékű és wattszámú ohmikus ellenállást kötsz párhuzamosan a magassugárzóval, de ehhez kísérletezni kell. Ez a hangfalad eredő ellenállását is megváltoztatja.

2023. jún. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*amin
2023. jún. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szirty ***** válasza:
Én inkább sorba kötném azt az ellenállást...
2023. jún. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
eqval lejjebb szeded a magasat es kesz
2023. jún. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Először bele akartam írni a kérdésbe, hogy equalizer-el NEM megyek semmire mert az leveszi a középsugárzóról is a magasat. Úgy látszik mégiscsak bele kellett volna írnom...
2023. jún. 17. 10:57
 6/12 Szirty ***** válasza:

A kérdésbe mindig bele kell írni minden információt ami a problémával és a kérdésben szereplő vélt megoldással és kívánalommal közvetlenül kapcsolatos!


Nem szabad elfelejteni hogy a kérdés olvasója kizárólag csak annyi információt kap a problémádról amennyit a kérdésben közölsz.


Egyébként nem kevered ez EQ-t a hangszínszabályzóval?

Bár az EQ is lényegében az, de az utóbbi csak 2 vagy 3 sávos míg az EQ sokkal több.

2023. jún. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
2x8 sávos eq van a sztereó erősítőn. 100-tól 15kHz-ig lehet állítani.
2023. jún. 17. 11:10
 8/12 A kérdező kommentje:

Mivel leírtam, hogy van a hangfalakban 3 utas hangváltó, így gondoltam evidens hogy az equalizer a teljes hangfalban állítja a magasat, nem külön a magassugárzón.

Engem egyébként is néha zavar a magas, azért szerettem volna valami megoldást, hogy külön a magasat szűrjem meg valamivel.

2023. jún. 17. 11:15
 9/12 Szirty ***** válasza:

"így gondoltam evidens hogy az equalizer a teljes hangfalban állítja a magasat"


A hangváltó lényege hogy a hangfrekvenciás spektrumot sávokra osztja hogy az adott hangszóróra csak az a tartomány jusson amelyiket képes lesugározni.


Ezért a fenti mondatodnak nincs értelme, mert a hangváltó csak a magas hangokat küldi a magas hangsugárzóra és nem küldi az egész hangfalra (amennyiben az egész hangfalat mindhárom beépített hangszóróra értetted).


Ettől függetlenül én megértem hogy zavarnak a magas hangok, elképzelhető hogy a hangdobozod túltolja a magasat és azt is értem ha EQ-val ezt nem tudod kompenzálni, mert az EQ túl szélesen vágja a magas tartományt.


De mivel a hangváltó a hangfrekvenciás spektrumot 3 részre osztja, az EQ (mint írtad) pedig 8 részre, így nagyon nehéz elképzelni hogy ha a sáv felső egyharmadát korlátoznád a magassugárzó módosításával az miért lenne jobb mint ha az EQ-val vennéd lejjebb a sáv tetejét.

2023. jún. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szirty ***** válasza:
Kimaradt: A fentiekből én csak arra tudok gondolni hogy a problémádra egyáltalán nem is az a megoldás amit kigondoltál rá.
2023. jún. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!