Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » FM rádiójel erősítése lehetséges?

FM rádiójel erősítése lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy sztereó erősítőm, elég gyengén veszi az FM rádió jelet. Van valami kütyü amivel házilag egyszerűen felerősíthetném a vételt? Az ilyen tekerjek egy drótot az antennára stb. megoldásokat hanyagoljuk, itt ez nem játszik.
2023. jún. 17. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen antennát használsz jelenleg?
2023. jún. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsődlegesen nagy nyereségű, a venni kívánt adóra irányított (az adó és a vevő között lehetőleg ne legyen terepakadály), kültéri antenna:

[link]


Másodlagosan lehet antennaerősítőt bevetni - például:

[link]

ez elvileg a VHF - így az FM műsorszóró - sávot 14 dB-lel erősíti.

2023. jún. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ez a klasszikus teleszkópos antenna van rajta: [link]


#2 valami olcsóbb és egyszerűbb megoldásra gondoltam.

Kültéri antennát nem akarok és nem is tudok telepíteni a tetőre. Azt az Alza-s erősítőt pedig nem tudom hogyan lehetne bekötni egy olyan fentebb említett teleszkópos antennába.

Bp-től 25km-re vagyok, a kocsiban, hordozható mp3 lejátszó, mobilon normálisan szól a rádió, csak az erősítővel van valami, biztos kevés neki az a teleszkópos antenna.

2023. jún. 17. 16:59
 4/13 Szirty ***** válasza:
Van antennabemenet a készüléken?
2023. jún. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Autórádióhoz voltak / vannak antennaerősítők, ami lakásban is működik.

Csak tápfeszültség kell neki és a kimenetét esetleg dróttal rátekered az összetolt teleszkóp végére.

Azért legyen benyomva, hátha így nem gerjed össze a bemenet és kimenet. Vagy hátha igen.

De érdemesebb lenne GND-t is közösíteni és normálisan bekötni a készülékbe egy koax. csatlakozón.

2023. jún. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Azt nem írtam, mivel magától értetődő, hogy az erősítő bemenetére is kell egy antenna.

Azt is meg lehetne tenni, hogy a készülékbe beépíteni az erősítőt, az antenna és a tuner bemenete közé, ahol tápot is lehetne találni neki.

De ismétlem, ilyen erősítések járhatnak gerjedésekkel is, ha nincs szerencséd, illetve nem szakszerűen építed be.

2023. jún. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kezdetek óta szar az FM rádió rajta, ezért nem is hallgattam rádiót az erősítőn éve óta. Most viszont elromlott a konyhában a kisrádióm, és gondoltam nem veszek újat hanem az erősítőn hallgatnám, ha valahogy megoldható, hogy ne sisteregjen.

Ha közel teszem a kezem hozzá, akkor szinte 99%-os tisztaságú lesz a vétel egyes csatornákon.

Levettem a burkolatot, a teleszkópos antennához egy darab vezeték megy a nyákba egy kis saruval.

Gondolom annak a helyére kellene csatlakoztatni ezt az autós rádió erősítőt. És a koax árnyékolását meg a burkolathoz kötni?

2023. jún. 17. 19:54
 8/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Az FM-tuner fémburkolatára, árnyékolására szoktunk forrasztani ilyen kiegészítő dolgokat.
2023. jún. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#7: de milyen "erősítőről" van szó?
2023. jún. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
2023. jún. 17. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!