Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A transzmitter honnan veszi a...

MALICIA66 kérdése:

A transzmitter honnan veszi a rádiójeleket? Van saját tunerja, vagy az autó antennáján keresztül veszi?

Figyelt kérdés
2015. jan. 4. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

He?


A transmitter sugározza a jeleket, nem veszi. Lényegében egy kis teljesítményű rádióadó, ebbe beteszel egy memóriakártyát amin mp3 formátumban vannak zenék, ráhangolod az autórádiót és azon keresztül hallgatod a zenéket.

2015. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A transzmitter a belé dugott USB pendrive-ról, vagy memória kártyáról játsza le a zenét és tartalmaz egy nagyon kis hatótávolságú FM rádió adót, amit az autó rádiómagnójával tudsz venni.
2015. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ok. Az MP3-at értem. Gyenge az autóm antennája,és a rádióm tunerja,viszont RDS-es. Vannak RDS-es transzmitterek amik a rádió kijelzőjén közvetítik az infokat(csatorna,aktuális zeneszám) Ezért akarnék egy ilyet venni. Tehát a rádiójeleket az éterből ez esetben honnan kapom?
2015. jan. 4. 16:25
 4/6 anonim ***** válasza:

"Tudja az RDS-t (Radio Data System)

RDS funkció azt jelenti, hogy a szám címe az autórádión fog megjelenni, ott ahol a frekvenciát is írja. "


Nem az éterből kapod. Vagyis onnan, de közvetlenül a traszmitter küldi az RDS-t is.

2015. jan. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A transzmitter kisugározza az épp lejátszott zene előadóját, címét stb.

De nekem az az érzésem, te olyan eszközt keresel ami veszi valahonnan a rádió adótorony jelét és azt jól felerősítve továbbsugározza a gyengélkedő vevővel bíró autórádiód számára. Hát ilyenre ne is számíts. A transzmitter olyan erősségű jelet sugároz 1m távolságra, mint Kabhegy 150km-re.

Tehát ha a rádiód nem veszi rendesen az adótornyokat, akkor a transzmittert se nagyon fogja.

Meg kell keres(tet)ned a gyenge vétel okát. Vagy rádió vagy antenna vagy vezetékelés. Hajrá!

2015. jan. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az nekem pont jó lesz. Kipróbálom,aztán majd megírom mire jutottam.
2015. jan. 4. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!