Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik játékkonzolt érdemesebb...

Melyik játékkonzolt érdemesebb megvenni a felsoroltak közül?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Jelenleg asztali pc-m van itthon,de szoktam utazni is és ezért gondolkodtam a váltáson hogy konzol lesz nekem a befutó,mivel kis méretű és hordozható is.

Nos engem nagyon megfogtak a Forza Horizon játékok már pc-n kipróbálva is! (Pld: a 4)

És ezért inkább a Microsoft konzoljai felé hajlok,nemcsak emiatt az 1 játék miatt!

Kinéztem 1 Xbox One-t illetve egy One S-t is! (Mindkettő boltban van,frissen tisztítva,1év garanciával!) Csak nem tudok dönteni,melyik legyen? Melyiknél volt kevesebb hardveres/gyári hiba?

Xbox 360 Fat már volt nekem,ott sajnos elő is jött az egyik legnagyobb hiba.(piros led)

Nagyon sokat nem lenne használva:Kb. Naponta úgy 1-2óra játék,esetleg hétvégéken picit több,de 3tól szerintem nem több ottsem!

Ezért is kérdezném tőletek,mert szeretnék jól dönteni és nem belefutni mégegyszer egy ilyen vagy ilyesmi hibába! One S-re tudom hogy van egy jellemző Hdmi hiba,de ez vajon a Sima One-nál is jelen lehet?

Illetve még egy olyan kérdésem lenne,ha megveszem a konzolt és ketten szeretnénk egy játékban játszani (Co-op player módban) 2 joystickkal akkor az megy ingyenesen mint mondjuk Ps4-nél vagy itt kell hozzá a Game pass is?

A segítséget előre is köszönöm!



2023. jún. 20. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha hordozni szeretnéd a gépet akkor az One S 40%al kisebb a FAT Onehoz képest és belső tápja is van (a sima One téglával jön mint a régi 360). Az One S emellett többet is tud és erősebb is egy icipicit tehát a sima FAT gép mellett maximum egy rettenetesen kedvező ár szólhat. Az One és Series konzolokkal semmilyen gyári hiba sincsen, a 360 után megtanulta a Microsoft, hogy a gépen nem szabad spórolni. Ezeken a gépeken már olyan funkció is van hogy sosem kapcsolnak le ha úgy állítod be (sleep) szóval bírják a gyűrődést, nem kell félteni őket.


Árban nyilván drágább lenne, de esetleg egy Xbox Series S konzolon nem gondolkoztál? Hátránya, hogy nincs benne lemezmeghajtó, de cserébe még kisebb és kompaktabb ráadásul az új játékok és mennek rajta, a régiek meg jobban (sokkal gyorsabb töltés). Nincs benne mozgó alkatrész a ventilátoron kívül. Azok is vannak használtba. Lejátssza az összes One játékot is.


A több kontrolleres multihoz ha NEM neten játszod akkor nem kell semmilyen előfizetés. Az Online előfizetés neve ugyanaz mint a 360-on: Xbox Live Gold. A Game Pass az a játékbérleti szolgáltatás amivel több mint 400 teljes játékkal játszhatsz a folyton cserélődő katalógusból. A Game Pass Ultimate változatában benne van az Xbox Live Gold és sok más is. Annyit tennék még hozzá, hogy az One/Series konzolok már eléggé online függők. Első beállításhoz kell net és a legtöbb funkció nem működik net nélkül (pl Game Pass). Azért lehet rajta offline is játszani.

2023. jún. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Ment is a zöld kéz! :)

Mostmár így akkor megnyugodtam,hogy ezek stabilabb és strapabíróbb konzolok mint a 360 volt és mostmár tudom,hogy nekem a One S lemezes verziót lenne érdemes megvenni ezekszerint.

Gondolkodtam egyébként a Series S-en is,hogy az újabb is és nem is sokkal drágább,de jobban örülnék egy lemezes verziónak ami ugye abból nincs! Így inkább,ha picit többet is fogok rászánni akkor inkább nem One S lesz a befutó hanem a One X mert azt mondják az is meghajtós még,de valamennyivel erősebb mint a One S (bár nekem szerintem az is bőven elég lenne!)

Szuper akkor ha 2 kontrollerrel veszem,esetleg beszerzek majd egy másodlagos kontrollert akkor legalább menni fognak rajta ingyenesen a net nélküli co-op player képes játékok is! (Pld: Mortal Kombat)

2023. jún. 20. 22:11
 3/9 A kérdező kommentje:

Amire még kíváncsi lennék: Vajon meddig lesz még támogatott egy ilyen konzol? (Pld:One S/One X)

Azaz kb. meddig várhatóak még rá az új tartalmak?

2023. jún. 20. 22:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Az One gépeket már nem gyártják, idéntől nem fejleszt rá új játékokat a Microsoft. Több új játék már meg sem jelent rá. Kisebb dolgokat még valószínűleg kiadnak rá évekig, de ne számíts rendes új játékokra.
2023. jún. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4.

Igen ezt sejtettem,hogy inkább már az újabb generációra fejlesztenek és adnak ki,több új játékot is.

Nekem igazából ami lényeges lenne rá(hallottam,hogy van visszafelé kompatibilitás is a 360-as játékokhoz!) : a Red dead Redemption 1-2,Gta 5,Mortal Kombat 11,Forza Horizon sorozat(ráadásul a One szériára még a legújabb 5 is megjelent belőle!)

Így kb. Ennyi!

Szerintem amennyit játszok rajta ezekkel egy jó ideig elleszek és valószínűleg az igényeimnek is elég lenne még egy ideig a One széria.

Lényeg ugye nekem a hordozhatóság,amiben a One S kiváló,illetve a két kontrollerrel játszható co-op player módot támogató játékok is! Ahogy utána néztem a One S ezeket bőven tudná,ami elegendő számomra!

Ha nem lennék annyira oda a Forza Horizon sorozatért akkor lehet a Sony ps4 konzoljára esne a választásom,bár nemtudom melyik lehet jobb alternatíva,ha képes vagyok esetleg lemondani a Forza Horizon sorozatról,mert ugye Ps-en ottvan a Gran Turismo (amiből a 6-ot már játszottam Ps3-nál,de nem igazán fogott meg!) Illetve ottvan még a The Crew2 ami mindkét platformra elérhető,azt mondják olyasmi mint a Forza Horizonok,bár én még sosem játszottam egyik Crew játékkal sem.

A többi amiket felsoroltam,ugye meg mindegyik elérhető ps-re is,illetve van co-op player mód ott is a támogatott játékoknál és visszafelé kompatibilitás is!

2023. jún. 22. 12:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen a 360as játékok jó része (olyan 600db) fut az újabb gépeken. A Forzákból két fajta van, a Horizon az ilyen buliautózás és mindegyik rész nagyobb és szebb mint az előző. A sorozat minden része az év autós játéka volt. Mivel mindegyik más helyen játszódik érdemes lehet régebbiekkel is játszani.

Forza Horizon (visszafelé kompatiblis X360): Colorado USA. Ez még nagyon más mint a későbbiek és technikásabb is. A legfőbb különbség hogy itt még főként kötött pályás a vezetés. https://www.youtube.com/watch?v=IcPz9Dlw9V8

FH2: Olaszország, itt vezetik be hogy lemehetsz az útról szinte akárhol, ahogy haladnak előre a részek egyre nagyobb a bejárható terület. Itt találja meg a sorozat igazán önmagát. https://www.youtube.com/watch?v=KSgyJqecz-4 (figyelem: a 360as verzió teljesen más játék és az első részhez hasonlít)

FH3: Ausztrália, rengeteg különböző éghajlat és nagyrészt egybe van nyitva az egész pálya (az előző részben még kisebb részekre volt osztva amik között csak egy úton lehetett átmenni). A multi egyre hangsúlyosabb, saját versenyeket tervezhetsz. https://www.youtube.com/watch?v=wa_rtDcsuzI

FH4: Anglia, itt vezetik be hogy évszakok vannak amik hetente változnak és velük változik a pálya. A mulit most már teljesen "seamless" vagyis single és multi között lehet ugrálni villámgyorsan. Pályaszerkesztő, Battle Royale és más közösségi funkciók. https://www.youtube.com/watch?v=q26wna24F50

FH5: Mexikó Ez a rész elsősorban a Series konzolokhoz készült, de az One változat is jól néz ki a lehetőségekhez képest. Minden ami eddig csak több és jobb. https://www.youtube.com/watch?v=Rv7xLt5yNsM


A Forzának a technikai vezetésre fókuszáló sorozata (ami a Gran Turismonak felel meg) az a Forza Motorsport. Hetedik részig jutott és a legújabb szám nélküli csak szimplán Forza Motorsport című most ősszel jön, már csak Series konzolokra.


Mivel a Horizon sorozat már kinőtte az eredeti Motorsport népszerűségét, más autós sorozatok elkezdték másolni. Újabb Need For Speedek (pl Payback, Heat), a Crew, Dirt 5, Test Drive Unlimited Solar Crown (ez nem tudom lesz-e még Onera) mind alapvetően hasonlóak némi saját ötletekkel megfűszerezve.

2023. jún. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyébként jelenleg ez a pc-m van és erről gondoltam a váltást,ugye a hordozhatóság miatt főként.

Ezt a pc-t is alkalmankénti,itthoni játszásra vettem főleg.

Nemtudom hogy érdemes lehet e váltani és hogy egy One S többet tud e ettől a pc-től teljesítményben a játékoknál?

Cpu: i5 2500k

Ram: 12Gb DDR3

Ssd: 120gb Kingston

HDD: Seagate 500gb

Vga: Nvidia Geforce Gtx 750 Ti 2Gb

Szerintetek?

2023. jún. 22. 19:53
 8/9 A kérdező kommentje:
Valaki abban esetleg tud még nekem segíteni,ha veszek a konzolhoz Game pass-t akkor a benne szereplő játékokkal csak egy adott hónapban tudok játszani,vagy amíg aktív a Game pass előfizetésem addig végig elérhető egy adott játék?
2023. jún. 22. 21:12
 9/9 anonim ***** válasza:

PCre nem tudok mit mondani, de az One / PS4 konzolok már 2013ban amikor kijöttek is kissé elavultnak számítottak. One Sen a játékok nagy része 900p-1080p felbontású és a grafikai minőség medium-low, de ezt nehéz összehasonlítani, mert a konzolok sokszor teljesen egyedi módon vannak optimalizálva, pl a Red Dead Redemption 2 elvileg a PCs minimum grafika alatt fut az XBO/PS4 konzolokon. One X kicsit más tészta, ott sok játék meglepően jól néz ki mert az a gép háromszor erősebb mint az alapgépek, de a legtöbb játék nincs külön hozzá igazítva hiszen csak néhány évig futott. A nagyobb játékok általában és saját Microsoft játékok azért mind szépen néznek ki a gépen. Ami érezhető lehet, hogy a legtöbb játék csak 30fpsel fut, bár OneXen van pár ahol van 60fps mód (felbontásért cserébe).


A Game Pass az olyan mint egy bérlet. Amíg él addig tudsz az összes benne lévő játékkal játszani. A játékok minimum egy évig vannak a katalógusban (a Microsoft játékok és EA játékok örökre) és két hetente jönnek/mennek újak. Pl ha ma betesznek egy játékot GPbe akkor jövő ilyenkorig biztosan annyit játszhatsz vele amennyit akarsz.

2023. jún. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!