Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Samsung oled vagy LG oled a jobb?

Samsung oled vagy LG oled a jobb?

Figyelt kérdés

2023. júl. 2. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon jól szállt be pár éve a Samsung az OLED TV piacra a QD-OLED panelekkel. Rögtön jobbak lettek az LG-nél, ami elsősorban a magasabb fényerőt, így a jobb HDR tartalommegjelenítést jelentette. Jelenleg ez az egyik érezhetően nagy hátránya az OLED-nek az LCD-kkel szemben, hogy nem képesek akkora fényerőre.


Nyilván utána az LG is kijött a saját megoldásukkal (MLA OLED), és jelenleg nagyon hasonló szinten vannak a csúcs TV-ik.


Így a képminőség mellett nagy befolyásoló tényező lehet az ár és az oprendszer is. LG mellett szólhat mindenképp a mutogatós távirányító, de sokak irtóznak az LG WebOS-től, és inkább a Samsung rendszere jön be nekik. Ezt neked kell tudnod, hogy melyik a jobb számodra.


Képminőségre visszatérve: sok jó cikk (rtings.net, vagy akár magyar oldalak is) és videós tartalom (pl HDTVTest youtube csatorna) van TV témában, érdemes nézegetni.


Illetve euronics vagy media marktban szépen ki sziktak lenni állítva, meg tudod nézni élőben is akár. Segítenek az eladók is. Összehasonlítani nagyon nem fogod tudni őket, hiszen nem lesznek egymás mellett. A környezet is pocsék hozzá (megvilágítás miatt, meg a lejátszott tartalom miatt is)


Sony lehet még előnyös (Samsung QD-OLED panelesek), mert ők megvették az összes HDR licencet. Őhmm... ez megér egy utánanézést, mert nem vagyok naprakész a témában.

2023. júl. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem marhaság a műszaki paramétereken rágódni. Be kell menni egy áruházba, ne nézd a márkát, csak a képet, amelyik tetszik megveszed. Mondjuk én pont ma voltam a zöld űrlényes boltban, 460.000 forint volt ami tetszett :D Samsung volt :) Az LG közül is volt olyan ami tetszett, de az +300.000 forint lett volna. Így gondolatban a Samsungot vettem meg. Aztán hazajöttem és a 80.000 forintos, 5 éves vackomat nézem. :D
2023. júl. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a minőséget nézed leírom neked , hogy mindkét gyártó ugyanattól a kínai alkatrész gyártótól szerzi be az (alap) alkatrészeit.


(Kondenzátor IC dióda stb...)

2023. júl. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

@3


Az alkatrész még nem minden...


Hiába teszem eléd azokat az alapanyagokat amit egy profi pizzás elé, nem lesz olyan a pizzád mint egy profi pizzásé.

2023. júl. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!