Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen pedált/pedálokat vegyek?

Márk I. kérdése:

Milyen pedált/pedálokat vegyek?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy milyen gitár effektet vagy effekteket vegyek, mert szeretném távolról elkerülni az erősítőt (én sem tudom milyen okok miatt) és muszáj-e erősítőt vegyek? Amit én kinéztem az egy Harley Benton DNAfx GiT csak nekem egy kicsit borsós.

2023. júl. 6. 20:44
A kérdező szavazást indított:
Más pedálok
Erősítő
Harley Benton DNAfx GiT
2 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Amúgy mivel abszolút kezdő vagyok elektromos gitáron vettem egy torzítót és rájöttem, hogy nem a torzító adja a hangzásokat ( tudom, hogy buta vagyok, mert benne van a nevében, hogy csak torzít) és most gondba vagyok, mert szeretném a legolcsóbban megoldani, hogy a gitáromon legyen punky, country, rock meg még egy pár hangzás és nem tudom, hol találok ilyeneket, egyáltalán mi a pedál neve ami hangzásokat ad?
2023. júl. 6. 20:54
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor nézelődj a gsfanatic használt börzéjén. Ott láttam harminc körül egy digitális Fender mustang V2 kombót (erősítő) amiben minden hangzás (effekt) benne van amire szükséged lehet és nem is szól rosszul. Milyen torzítót vettél? Mert egy overdrive pedál azért jó ha van mert minden körülmények között hasznos lehet. :-)
2023. júl. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=mJaO3-lOXnI

https://www.youtube.com/watch?v=3xxxgnuE4yc

[link]


[link]


A linkek csupán gondolatébresztőnek szolgálnak, hogy el tudj indulni valahonnét.


Az a dolog, hogy nem akarsz gitár erősítőt használni nem is nagyon értem, miként került elő egy elektromosgitár kapcsán, aminek igazából nincs is hangja önmagában. Azért vannak rajta a hangszedők, de ebbe most ne menjünk bele.


A helyedben én vennék egy olcsó multieffektet használtan. Ha nem ismered a csatornákat, ahol ilyesmit hirdetnek/vehetnél, tegyél fel kérdést. Ha kikerülnéd tényleg az erősítőt, ezeknek van fejhallgató kimenete, nagyon szépen használható, amíg kideríted, hogy mégis kellene egy gitárkombó. YT-on hallgasd meg az esetlegesen kiszemelt eszközöket. Meg kell tanulni a gitározásnak ezt a szeletét is, mielőtt vásárolnál, hogy egyáltalán képbe kerülj, mire is szolgál az eszköz, mit ad, Te magad mire tudod használni, stb.


Fb-on lehet csatlakozni gitáros fórumokhoz, elő lehet adni ezt a kérdést, lesz segítség. A kezdőket és jóindulatú kérdezőket gyámolítják mindenhol, szóval bátran, csak előre! Jó gitározást!

2023. júl. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nem akarsz erősítőt, akkor jó döntés lehet egy hangkártya interfész meg valamilyen szimuláló program számítógépre (Guitar Rig, Bias AMP/FX)

Otthoni gitárosként én már évek óta számítógépen tolom fejhallgatóval, sokkal jobb hangzásokat tudok előhozni mint azelőtt rendes effektekkel és erősítőkkel.

2023. júl. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy készülök már zenésznek mert a gitározás megy csak most vettem elektromos gitárt és hogyan tudnám megoldani, hogy menjek valahová és tudjam vinni a pedálokat...

És pontosan ezért nem jó se az erősítő meg a számítógép

2023. júl. 7. 12:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor pedálboard vagy multieffekt és egy DI box.
2023. júl. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kell egy jó kombó vagy fej és láda, vagy amp és cab sim pedál, ami általában a középkategória, többnyire Line6 meg a Boss ilyesmi dolgai lesznek a megfejtések. Drágább mit egy belépő kombó, de sokoldalúbb és nem kell cipelni, a minőségkompromisszum meg minimális. Presetek szerkesztéséhez jól jön a PC azért, meg asszem hangkártyaként is viselkedik, és nem rossz. A torzítódat be tudod fűzni auxba, a DSP akárhova beejti a jelútban.
2023. júl. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!