Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » SONY bluetooth fejhallgatónál...

SONY bluetooth fejhallgatónál hogyan lehet AAC hang kodekről SBC hangkodekre váltani ???.

Figyelt kérdés
Ezt a két hangkodeket támogatja a SONY WH-CH520 fejhallgatóm, viszont ANDROIDos telefonom van így az APPLE féle AAC hangkodek használata helyett a SBC-t használnám ami ANDROID telefonhoz van, alapjáraton AAC-ra van állítva, hogyan tudom át állítani SBC-re ???.
2023. júl. 9. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért lenne erre szükség? Most nem működik? Az AAC jobb, mint az SBC és működik androidos készüléken is. Ha meg a telefon bármilyen okból nem tudja az AAC-t, akkor automatikusan az SBC fog működni, nem kell állítani semmit.
2023. júl. 10. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
Ezt egyébként a másik eszközön célszerű állítani, adott esetben az Android telefonon.
2023. júl. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
S21 PLUS a telefonom amivel használom. Több helyen olvastam azt hogy az AAC az APPLE mobiloknál hoz előnyt, ANDROID esetében semmi pluszt nem tesz a hangminőséghez hozzá, de az SBC ugyan az csak ANDROID telefonokra. Nem tudtam azt hogy az ANDROID telefonok is tudnak mit kezdeni a AAC hangkodekel. Köszönöm a segítséget és az okítást. Megy a pacsi.
2023. júl. 10. 13:51
 4/7 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy a Sony esetében az LDAC adja a legjobb minőséget, én is ezt használom PC-n és telefonon egyaránt.
2023. júl. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fejlesztői beállításokban tudod kapcsolgatni Androidos telefoknál.
2023. júl. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hussaro Hungaricus, a SONY WH-CH520 az LDACot nem támogatja. Amelyik SONY meg támogatja az fület körül ölelő és nem fülre helyezhető kivitel, és nyáron melegben nekem a fülre helyezhető a kényelmesebb. Heti egyszer letekerek 40km-t és éppen ezért egy könnyű és fülre helyzhető kényelmes fejhallgatót akartam venni amibe nem izzad bele a fülem, és amit nem kell lépten - nyomon igazgatni mert a súlya miatt elmozdul a fejemen. Nekem ez az első bluetooth fejhallgatóm és elsőre nem akartam drágábbat venni. Alapjáraton én vezetékes fejhallgatókat használok FiiO M7-el, de azt csak pl ha buszon űlök vagy sétálok. Biciglizés közben a kábel útban van. Én szkeptikus vagyok a bluetooth fejhallgatókkal kapcsolatban hogy tud e hozni egy 18 ezer Ft-os fejhallgató AAC vagy SBC kodek támogatással olyan dinamikus és természetes hangzást meg részletgazdagságot hogy nekem a zenehallgatás ezen esetekben elfogadható legyen ( én amúgy GRADO, Audio - Technica vezetékes fejhallgatókat használok ), nos megvagyok elégedve ezzel a fejhallgatóval. Legközelebb ha veszek SONY bluetooth dinamikus fejhallgatót akkor olyat veszek ami támogatja az LDAC-ot, csak megtehetné a SONY azt hogy fülre helyezhető fejhallgatóinál is elérhetővé teszi az LDACot, engem az aktív zajszűrés nem érdekel, ebben sincs és semmit nem hallok az autók hangjából max hangerőn, és kicsit kevesebb mint max hangerőn.
2023. júl. 12. 16:30
 7/7 Hussaro Hungaricus ***** válasza:

Otthon a PC-hez WH-1000XM3-at használok. Nyári melegben nem a legkényelmesebb, 1 óra után már izzadós.

Mobilhoz Edifier NeoBuds Pro, amin működik az LDAC és hangminőséggel nincs komoly probléma bár bevallom, zenehallgatásra egyiket sem ajánlom. Én főként előadásokat, beszélgetéseket szoktam hallgatni mondjuk Youtube-on, illetve játszom, filmezek PC-n.

2023. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!