Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tesla nzc 160 típusú lemezjáts...

Tesla nzc 160 típusú lemezjátszó shellben a forrasztás elengedte a kábeleket. Hol tudnék hozzá összekötő kábelt venni?

Figyelt kérdés

2023. júl. 10. 10:41
 1/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Sodrott rézvezetéket tartalmazó, hajlékony UTP-kábelből is bontható. Ha kicsit vastagabb is, de beépíthető. Vagy általában a leszakadt vezeték is visszaforrasztható.

Régi HDD, floppy stb. lapos szalagkábel ereiből is lehasítható.

A kábel több vezetéket, eret egyesít.

Egy vezeték, egy ér nem kábel.

2023. júl. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olyan vezetékre gondoltam, amit nem kell forrasztani, mindkét végén van saru.
2023. júl. 10. 11:09
 3/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ezek nem jó gondolatok szerintem egy 40 éves konstrukció esetében.

Vagy nem tudom, mert én másképp gondolkodom.

Ha beviszed egy telefonszervizbe, talán ott is visszaforrasztják pár pillanat alatt.

2023. júl. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Igaz, hogy jobban belegondolva ezeket kétféle fejjel is forgalmazták, keramikus és mágneses hangszedővel.

Utóbbi voltaképpen máig szabványosnak mondható és talán kapható is, csak tőlem talán annyira távol áll (sokkal gyorsabb visszaforrasztani), hogy ilyenekkel nem foglalkoztam.

2023. júl. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségét,már sikerült találnom egy vezeték készletet, meg is rendeltem.

Egyébként mágneses hangszedő van benne.

2023. júl. 10. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!