HDMI portos régi TV-hez szeretnék valami médialejátszot amire USBn ráteszek egy filmet pl 1080p ben és benyomjuk lejátssza. Szüleimnek kéne, van ilyen? Viszonylag olcso megoldás kéne és semmi mást nem kell tudnia.

Figyelt kérdés
2023. júl. 23. 21:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Jo lenne ha a legtobb formatumot lejátszaná de egy bot egyszerű eszköz kell. Nem kell semmi mást tudnia csak ezt. Lehet memokártyás is. Távkapcsoló jó ha van. Keresgéltem ezeket tegnap de nem jöttem rá egyáltalán mi a nevük. Chromecast meg ilyen bonyolult szarok most nem jók a szüleimnek. Bot egyszerű megoldás kell.
2023. júl. 23. 21:27
 2/10 anonim ***** válasza:
A Mindig Tvhez való dvb-t set top boxok is jók, használtan néhány ezresét már kaphatsz.
2023. júl. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Vannak olcsó DVB-T boxok, ami mellékesen lejátszó is.

Képességileg persze nem garantálok semmit, de mondjuk úgy, hogy láttam már ilyet működni.

2023. júl. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De nem kell semmi mást tudnia. Most ezt néztem. Talán ez tenné a dolgát?


[link]

2023. júl. 23. 21:33
 5/10 A kérdező kommentje:
Ennél olcsóbb egyszerűbb megoldás gondolom nincs.
2023. júl. 23. 21:40
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

"Ennél olcsóbb egyszerűbb megoldás gondolom nincs."

Ez bonyolult és drága?

2023. júl. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 menta34 ***** válasza:

Kérdező: amit kinéztél android box és az összes hasonló sima android (nem android tv!) alapból őrülten bonyolult. Tudom, próbáltam én is szülőkkel elfogadtatni, nem ment. Gondold át:

tv bekapcs, lejátszó bekapcs, bemenet választás (ha nem áll át). Bebootol, jön egy ikonos rendszer, azon kell a távirányítóval lejátszó app-ot kiválasztani indítani, az betölt, abban forrást, mappát keresni, odalépni, elindítani... horror.

Ami eggyel jobb megoldás ezeknél ha a gyári andorid helyett egy libreelec/kodi párost felteszel akkor egyből egy emészthető médialejátszó felület tölt be. Viszont akármelyik box a libreelec-re erre nem alkalmas... Nekem volt (még valahol meg is van csak nem használjuk) "Minix neo u1" box, normális táv, minőségi kialakítás azt így használtuk.

A chromecast jobb menu, viszont nincs usb bemenete, hub-ot kell rátenni ami megint nem egyszerű, se nem olcsó.

2023. júl. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezért kéne egyszerűbb, nem igaz, hogy nincs olyan h bedugod az usb-t, feljön egy lista, egy nyíl gombbal kiválasztod a filmet, aztán play....
2023. júl. 24. 11:47
 9/10 A kérdező kommentje:
7, ez meg nekem lesz túl bonyolult...
2023. júl. 24. 11:49
 10/10 A kérdező kommentje:

Érdekes régen voltak dvd lejátszók, videolejátszók, bluray lejátszók, akkorák voltak mint egy ház, megnyomtad a play gombot és már ment a film.


Most meg tudnák ugyanazt csinálni micro sd-vel 1x1 centis kis kockába és helyette ilyen fos talicskákat gyártanak mint ez a médiadoboz.

2023. júl. 24. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!