Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehetséges-e, hogy az Android...

Lehetséges-e, hogy az Android tévére telepíteni kívánt Chrome böngésző csak egérrel működik?

Figyelt kérdés

Android tévémre akartam telepíteni a Chrome böngészőt, APK-val. Eljutottam addig, hogy erősítsem meg a tévén használt Google fiókomat (vagy csináljak újat), de nem tudtam az elfogadást teljesíteni. Ezen az oldalon kurzor nincs, a tévé távirányítójának OK (de semmilyen más) gombjára sem reagál. Kilépni tudtam, de így nincs Chrome böngészőm.

Köszönöm.



2023. aug. 16. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a TV alkalmazásboltjában nem találtad a Chrome-ot, és .apk-ból telepítetted, akkor lehet nem támogatja a TV-t, azért nem elérhető. Ha nem fontos a Chrome, akkor használj másik böngészőt. Bár ha dugsz bele egy vezetékes egeret, akkor minden bizonnyal működni fog.
2023. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez pontosan így van. A Chrome tv-n nem érhető el a Google Play áruházából, és csak APK-ból telepíthető fel, és egérrel használható egyedül, vagy épp billentyűzettel, de azt nem próbáltam még. Viszont ugyan ez igaz a Firefoxra is, nem érhető el a Play áruházban, és csak egérrel működik, de cserébe rakhatsz rá reklámblokkolót, ha szeretnél.


Sajnos a legtöbb tv alkalmazásboltja eléggé limitált, és nem sok hasznos alkalmazás van bennük, ez az androidos készülékekre különösen igaz.

2023. aug. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2: Anno a Samsung okos TV-n volt vagy 200 féle app, még játékok is, de kb a 98%-a teljesen hülyeség volt, rengeteg videó megosztó/streaming appok voltak meg 10 féle időjárás, kb alig volt ténylegesen értelmes app. Volt olyan is, hogy tájkép nézegető app :D kb 2013-15-ös TV lehetett, nem Androidos.
2023. aug. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat. Még nem döntöttem el, hogy akarnék-e egy olcsó vezeték nélküli egeret a tévéhez. Tulajdonképpen más böngészőknél, és akár alkalmazásoknál is előny lehetne, ha nem a távirányító nyílgombjaival kellene - úgy-ahogy - irányítgatni a kurzort. A Chrome böngészőnek számomra az lenne a legnagyobb előnye, hogy a PC-n használttal teljesen szinkronban lenne (a tévé és a PC teljesen más helyeken van, így kiegészítik egymást).

Talán nem illendő még egy kérdést feltennem, de a vezeték nélküli egér görgő funkciója működik a tévés böngészők oldalainak görgetésénél?

2023. aug. 16. 14:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak tudtommal a vezeték nélküli egerekhez kell driver, bár lehet Android is felismeri. Illetve a kényelem érdekében egyszerűbb billentyűzettel gépelni, mint a virtuális bill.t előhívni és egérrel kattintgatni.
2023. aug. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy probléma lenne az egérrel, vagy billentyűzettel. Anyáméknak van egy "Continental Edison" gyártótól származó okostévéjük a nappaliban, gőzöm sincs honnan akasztották le, de ha nekik jó, akkor nekem is :)

Egy egér-billentyűzet kombót használnak hozzá. Az olyan, hogy van egy USB adapter, amit be kell dugni a tv USB bemenetébe. És akkor úgy tudod irányítani a tv-t a billentyűzet, és az egér segítségével. Tuti, hogy nem kellett semmit állítgatni rajta, simán felismerte, és hidd el, ez a continental edison a leges legalja, és ha az felismerte, a többi is fel fogja :)

És a Google Chrome egérrel kiválóan működik, a görgetés is az egérrel, a billentyűzetről sajnos nem tudok nyilatkozni, de gondolom az is jó.


A bluetooth egerekkel sem kellene, hogy baj legyen, mivel arra a tv-k fel vannak készítve.

2023. aug. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van a TV-s Play Áruházban olyan böngésző ami támogatja a távirányítós használatot, de alapvetően nagyon kényelmetlen így használni.
2023. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!