Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szeretnék otthonra egy sztereo...

Szeretnék otthonra egy sztereo hangrendszert, van itt olyan aki ért hozzá kicsit?

Figyelt kérdés

Lehetőleg olyat szeretnék, ami mellett pl egy akciófilmes robbanás tol olyan mélyet, hogy a zsigereimben érezzem, vagy ha zenét hallgatok, akkor is érezzem a basszust a gyomromban, csontjaimban, és szép hangja is lehetne mindemellett.

Nem mániám a hangerő, de ha szeretnék neki áldozni, legyen mivel.

Mekkora teljesítmény kell ehhez, mekkora erősítő, mekkora hangszórók? Komplett rendszer is érdekelhet, csak új.

Költséghatárban egy 1000€ fölé nem annyira szeretnék menni, csak ha muszály.



2023. aug. 18. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Nekem a kábeleim többe kerültek 1000 eurónál.
2023. aug. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Lofefi ***** válasza:
79%

Nulla tárgyi tudással szólitóttál meg büdös sznobokat. (segitek, olyanokat, akik szintén nulla tárgyi tudással költöttek el sok ezer eurót a hobbijukra.

Azt egyébként végiggondoltad a nulla tárgyi tudásoddal, miért ér meg ez a valami neked ezer eurót?

2023. aug. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mert kint élek, eurót keresek, és tisztában vagyok vele, hogy kb minden elektronikai kütyü minőséginek nevezhető belépő szintje kb ebben az árban kezdődik.
2023. aug. 18. 17:51
 4/10 anonim ***** válasza:

„Mekkora teljesítmény kell ehhez, mekkora erősítő, mekkora hangszórók?”

Erre így nem lehet válaszolni, mert ez több dologtól függ (szoba mérete, berendezése, hangszórók mérete, érzékenysége, hangdobozok elhelyezése, stb.). Az is megfoghatatlan, mit jelent az, hogy „szépen szóljon”? Lehet, hogy, ami szerinted szépen szól, az más szerint pocsékul. A hangerő is teljesen egyéni ízlés kérdése, ami egyik embernek túl hangos, az a másiknak még halk. Ennyi bizonytalanság után nem igazán lehet válaszolni. Annyi bizonyos, hogy a jó mélyhang átvitelhez lehetőleg nagy méretű hangszórók kellenek. Olyan hangszórót válassz, amelynek az alsó határfrekvenciája minél alacsonyabban van.

1

„Nekem a kábeleim többe kerültek 1000 eurónál.”

Ilyet drága kábeleket csak a megszállott audiofilek vesznek meg. Aztán ettől annyival jobban szól (ha egyáltalán jobban szól), hogy megérte?

2023. aug. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem házimozis kell hanem sztereó akkor veszel egy pár Reflex R150 Baby-t meg egy Blaupunkt MA-5850 erősítőt hozzá és ez garantáltan megmozgassa a bordáidat!
2023. aug. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4: Meg.
2023. aug. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 feri 45 ***** válasza:

Az elöttem hozzászólokkal egyet értek. Én csak kiegészítem a leírtakat.

A mély hangok gyomort rezgető hangerösségéhez nem kell természethű hangtehnikai berendezés. A nagy dob frekvenciája 60-70 Hz, hangolástól függően. A basszus gitár legményebb húrja 82 Hz. A zongora legmélyebb hangja 32 Hz. Ennél méyebbre felesleges menni. Másik kérdés a hangminőség. Az említett hangszerek húrjai és foliája vagy bőre nagyjából szinuszos rezgést végez, de zenében ezeket az áramokat hallgatva nagyon eltérő a hangzásuk. Oszcilloszkópon vizsgálva brutális torzítás látható, például trapéz, négyszög, és egyéb hangjel. Természetesen négyszög, trapéz és egyéb szögjetes hanghullán NINCS!!! Valamilyen torzított hullám jön a hangszóróról.1000 eurós technika is így közvetít hangot!! Nincs értelme ekkora összeget befektetni. Mély hangok tartományában nem várhatsz természethű minőséget! Gondolkozz azon, hogy a mikrofonjaink az erős hangokat hogyan veszik fel? Hogyan torzítanak?

A másik kérdés, hogy hogyan fog romlani a hallásod néhány év múlva? Erről érdeklődjél hallásvizsgáló szakaszisztenseknél!

Tisztelettel: H.F.

2023. aug. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Asztalos vagyok, gyalu, körfűrész, maró, stb vonyítását hallgatom napi átlag 9órában… a halláskárosodás nálam már megvan és a jövőre is borítékolható.

De valami konkrétumot is ajánlhatnátok a felesleges támadás helyett. Az 5-ös ajánlata tetszett, de abból meg újat nem találok sehol, nem rádió muzeális dolgot keresek.

2023. aug. 19. 14:14
 9/10 A kérdező kommentje:

elmentem egy szakkereskedésbe, kipróbáltunk sokat,

YAMAHA A-S501 + KLIPSCH RP-160M

erre esett a választásom, fasza, határozott mélyeket ad, COD-oztam rajta egész nap, jó volt, egyelőre bejön.

2023. aug. 19. 22:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Sztereo, ezer euro, alkalmankent hangos zene es mozi, javareszt szobahangeros zenei felhasznalas. Nagyjabol ezt vettem ki. Szoba meretet meg potolhatnad.


Amire neked kell a hangfal, 3 markara szukitenek. Polk Audio, Klipsch es Cerwin Vega. Erositoben Pioneer vagy Yamaha. Elso sorban az erzekenyseguk miatt, tovabb nem reszletezem miert.


Szerintema legjobb opcio egy 2.1 epitese, 16 cm melykozeppelszerelt polchangfalak, egy oldalanlent 60-80 wattos erositovel es egy reflex elrendezesu melylada, 100-200 w erosito teljesitmennyel es legalabb 25 de inkabb 30 cm-es membrannal.


Ha okvetlen 2.0- ban gondolkozol azaz nem kell vagy nem opcio a kulon sublada, akkor vagy egy darab 20-25cm melykozep/oldal allo hangfalpar vagy legalabb ketto 16 cm melykozep/oldal szinten allo hangfal. Ebben az esetben erosito teljesitmenyben lehet hogy fontebb mennek oldalankent 80-100 wattra. Nem azert mert azt az oldalankent 20-40 watt differenciat (ami kb 1 decibel hangnyomasban) hangeroben megerezned, javareszt 10 wattot se fog kipumpalni az erosito. A nagyobb membranfeluletet altalaban jobban tudja kontrollalni egy picit nagyobb erosito, tobb tartalek marad.



Nos te Klipsch polcsugarzo iranyba indultal egy Yamaha erositovel. Mondhatni jo valasztas mindketto. Ha tobb melyet szeretnel egeszitsd ki egy subladaval. A Klipschnek is vannak also kategorias ladai, talan meg bele is fersz az ezer euroba.

2023. aug. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!