Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » IQ modulációnál az inphase...

Arpi1969 kérdése:

IQ modulációnál az inphase jelet az adó és vevő oldalon fázisba kell szinkronizálni?

Figyelt kérdés
sehol nem esik szó arról hogy a vevő oldalon (szerintem) CSAK AKKOR jön létre az I és Q jel, ha a LO local oscillator frekvenciája be van szinkronizálva és a fázis is időről időre szinkronizálva van az adóoldal és a vevőoldal között.

2023. aug. 24. 10:04
A kérdező szavazást indított:
az adó és vevő oldalt folyamatosan szinkronizálni kell
nincs szinkron, az I és Q így is működik
mókusok
1 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
igen, a fázist is ÉS azh időt IS szinkronizálni kell.
2023. aug. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vannak rá megoldások:

[link]

2023. aug. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a Link nagyon jó, tehát amiket felrajzolnak hogy a vevőnél a két keverés után ottvan az I és a Q az csak egy nagy mese, amíg valami módon a vevő oldalt be nem szinkronizálja, csak érdekes hogy erről soha nem esik szó [link]
2023. aug. 24. 15:34
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]


LINK ehhez:

Of course, the same process works in reverse to demodulate an RF signal. By mixing an RF signal with LO (local oscillator) signals in quadrature, I(t) and Q(t) baseband signals can be created.


Na erről beszélek hogy itt épp a legfontosabb marad ki a szinkron, mert anélkül egyrészt pörög az egész (a freq eltérés miatt) másrészt nincs inphase tehát nincs meg az alapfázis. Az angol szövegből ez nagyvonalúan kimaradt? most akkor hogyis van ez? pedig ez egy príma precíz angol szakmai szöveg, vagy mégsem?

2023. aug. 24. 15:40
 5/9 anonim ***** válasza:
#3/#4: Azért nem foglalkoznak a szinkronizációval, mert ezen oktatóanyagok magával a (de)moduláció folyamatáról értekeznek idealizált esetben, így nem zavarják össze a "nebulót" mindenféle speciális helyzetekkel.
2023. aug. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5

ne haragudj, de az 5-ös pontban amit írsz nem fogadom el magyarázatnak. remélem te sem mondod komolyan. speciális helyzetnek nevezed az egész működésének az alapját. mégha idealizáljuk, hogy nincs frekvenciaeltérés, akkor sem lehet a két oldal fázisát egyformának venni . itt most kettőnk közül valamelyik nagyot téved ..........persze lehet hogy én nem értem még mindig....a fene se tudja mi az igazság

2023. aug. 24. 16:03
 7/9 anonim ***** válasza:

#6: Az, hogy nem fogadod el, a te egyéni szocproblémád.


Az oktatásban fokozatosan egyszerűsített modellekkel dolgoznak (lásd például: az általános iskolában az Ohm-törvény ismertetésekor nem foglalkoznak az ellenállások hőmérsékletfüggésével, szabadesésnél nem számolnak feltétlen a légellenállással, stb...), idealizált laborkörülmények közötti helyzetekkel, mert egy-egy adott mechanizmus megértetése a cél, nem a "nebuló" összezavarása. Ez tény.


"remélem te sem mondod komolyan. speciális helyzetnek nevezed az egész működésének az alapját. "

De, komolyan mondom.

A különböző zajok, eltérések nem képzik részét a szigorúan vett (de)moduláció folyamatának, azok már a gyakorlati magvalósítás részét képezik.

2023. aug. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7-es

nem vitatkozok, ez a tipikus esete az "elbeszélünk egymás mellett" -nek. A 2-es és 3-as válaszok nagyon tetszettek !!! Az 5-ös válasz szerintem tévedés, és ez nem szociális porbléma, mert vagy téves vagy helyes, ez egy a létezésünktől független anyagi valóság, ahogy marx mondaná. Viccet félretéve itt valami nagyon nem stimmel, de lehet hogy az én készülékemben van a hiba, ez később fog (remélem) kiderülni ha tisztábban látom majd ezt a kérdést

2023. aug. 24. 17:12
 9/9 anonim ***** válasza:

"Az 5-ös válasz szerintem tévedés, és ez nem szociális porbléma,"

Nem, nem tévedés, a saját szocproblémád.

Az oktatás egyszerűsített modellekkel, idealizált helyzetekkel operál a könnyebb érthetőség kedvéért - ez tény.


"mert vagy téves vagy helyes, ez egy a létezésünktől független anyagi valóság, ahogy marx mondaná."

Marxot ne emlegesd, káros ideológiája több millió embertársunknak okozott és okoz most is (a neobolsevizmus révén) szenvedést.


"itt valami nagyon nem stimmel, de lehet hogy az én készülékemben van a hiba, ez később fog (remélem) kiderülni ha tisztábban látom majd ezt a kérdést"

Így van, a hiba a Te készülékedben van, nem fogod fel, hogy ez egy egyszerűsített, a (de)moduláció folyamatát bemutatni hivatott levezetés, nem egy gyakorlati megvalósítás.

2023. aug. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!