XBOX Series S-en vagy XBOX Series X-en hogyan lehet váltani Quality és Perfomance mód között váltani ???.

Figyelt kérdés
Nem az érdekel hogy játékokban hogy lehet mert pl COD MW II ( 2022) játékban nincs ilyen beállítási lehetőség. Hanem az érdekel hogy magán a konzol menüjében hogyan lehet ezt megtenni ???. Megnéztem a leírást de hiába követem a leírást nincs olyan hogy Compatibility options.
2023. aug. 26. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Sehogy. Maga az oprendszer egyféle módban fut, egyébként meg ahogy írod is a játék függvénye, hogy ezt implementálják, vagy nem.
2023. aug. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Legeslegelőször bizonyosodj meg róla, hogy a Series X|S változattal játszol (X|S logó a sarokban, mert csak abban lesz 120fps mód).


Másodszor is az operációs rendszerben (dashboard) van egy opció ami a képernyőd függvénye. A TV beállításoknál a felbontás alatt 60Hz vagy 120Hz. Ha a képernyőd nem tudja a 120Hzet akkor nem is választhatod ki, csak a 60at. Azt minden tudja. A 120Hz bekapcsolása (ha tudja a TVd) azért fontos mert a játékokban ha van 120fps opció akkor az csak akkor fog látszani ha a 120Hz engedélyezve van a dashboardon. Ez azért van, hogy ne lehessen véletlenül elállítani a játékot olyan képfrissítésre amit nem tud a TVd ugyanis olyankor csak egy fekete képernyőt látsz és nem biztos, hogy vissza tudod állítani.


Ezek után legtöbb esetben a játékon belül lehet állítani grafikai opciókat. Nem minden játékban vannak ilyen opciók és ha vannak akkor nem biztos, hogy ugyanott, ugyanolyan néven vagy ugyanolyan beállításokat nyújtanak. Ha vannak akkor viszont a Display/Options/Graphics néven kell általában keresni őket. A három leggyakoribb megjelölés (mint mondtam ez sem egységes, nem biztos, hogy minden játékban ugyanazon a néven fut) a

Quality (nagy felbontás, alacsony fps - általában 30)

Performance (alacsony felbontás, magas fps - általában 60)

High Performance / Framerate vagy csak simán 120FPS (még alacsonyabb felbontás 120fps)

Vannak játékok ahol nincsenek ilyen módok, van ahol kettő vagy három és néha vannak amiben akár 5 vagy több beállítás van. Mint mondtam játéka válogatja ezért minden játék esetén érdemes utánaolvasni mit csinálnak az opciók (ha vannak).


Az általad említett Call of Duty játékban tudtommal a játékon belül semmit nem kell állítani. Ha a dashboard 60Hz akkor 60fpsel fog futni, ha 120Hz akkor 120fpsel. A játékban két mód van gépenként:

Series X: 60fps és 4K felbontás VAGY 120fps és 1440p felbontás

Series S: 60fps és 1440p felbontás VAGY 120fps és 1080p felbontás

2023. aug. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy a Series X/S változatot vettem meg mert erre a megvétel során odafigyeltem. Ám köszönöm a segítséget mindkettőtöknek, hasznos volt.
2023. aug. 28. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!