Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » MIlyen dslr fényképezőgépet...

MIlyen dslr fényképezőgépet vegyek ha sportfotózásra ill. állatfotózásra szeretném használni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy tükrös gépet szeretnék vásárolni max 140k-ért

kit-tel együtt..

Tudtok valami jó akciót ajánlani?

Sport illetve állatfotózásra lenne használva..

Előny ha méretei kisebbek..


2010. okt. 16. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hat 140k-ert eleg necces lesz egy jot


igazabol nem is a gep amit veszel az erdekes, hanem az objektiv


en most vettem pont egy allat/sport fotozashoz egy obit a Canonomhoz (450D-m van) es az obi 500 euro korul volt (a gep meg 700 de mar kb 2 eve) ...


500 euroert kapsz egy ilyen obit: Canon EF 4-5.6 IS USM


(USM ultrasonic motor kell a gyors es zajtalan fokuszalashoz, IS image stabilizer hat ez is kell hogy nyerj 2-3 F-stop-ot)


egyebkent lehet hogy mar 200mm is eleg de akkor joval kozelebb kell menni az allatokhoz (nekem is ugy sikerult ezeket a kepeket csinalni, hogy folyoparton valaki etette a madarakat es azok meg ott repkedtek korulottunk)


szoval Canon 450d + 70-300mm IS USM-mel ilyen kepeket tudtam csinalni (1-2t linkelek) de ezeket is ugy hogy sok gyakorlas utan, es vagy 15-20 kepbol 2-3 sikerult


1 pillanat es belinkelem csak a kepfeltoltes lassu:D

2010. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

(meg mielott a linket felrakom)

Lehet hogy ha nem Canont valasztasz hanem vmi mas markat pl Nikon, vagy valami, akkor olcsobban kapod meg, de hat a minoseg az minoseg


igazabol az a lenyeg hogy valami jo obid legyen hozza 100-300mm 75-300mm ... lehetoleg USM (gyors/csendes motorral) mas markaknal nem biztos hogy USM-nek hanem (pl Szigma lencseknel HSM) masnak hivjak...


de ne vegyel valami idiota 18mm-200mm-es szuper 21x-es zoomosat mert azok nem jok, inkabb max 3-4x zoom pl 70-300 most az egyik legjobb "amator" kategoria amit en vettem, de vannak fix 300mm, 500mm-esek is de hat az ugye fix , tehat nincs zoom...csak adott latoszogre jo


kozben a kepfeltoltes aszondja a feltoltott kep tul nagy ugyhogy turelem at kell mereteznem 1-2 kepet

2010. okt. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nem a gépen múlik, hanem az objektíven! Ezt ne felejtsd el.


sport: nagy és mégnagyobb fényerő, nagyon gyors AF(ultrahangos), pl. 70-200/2.8, 300/2.8, 200/2 (Canon obik)

Lehet, hogy egetverően drágák, de ha valaki komolyan gondolja, akkor kellenek. A gép lényegtelen, egy 4-5 éves középkategóriás is megfelel(ne) nagyon is.

Mondom, nem a gépen múlik a mutatvány.

kis pénzből nyilván mások az alternatívák, az előttem válaszoló le is írta. Inkább obiba fektesd a pénzed.

2010. okt. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Na itt vannak, ja es nem nevetni rajtuk ha nem eleg elesek stb. ezek a siralyok qva gyorsan repulnek es egyebkent is ezek az elso (gyakorlo) kepeim


[link]

[link]

[link]


Ja es nincsen semmifele kivagas, utomunka, ugyhogy nem fikazni:D egyszeruen csak 50%-os (vizszintes/fuggoleges is) kicsinyites van hogy fel lehessen tolteni. Par napja keszultek.

2010. okt. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
jo hat az enyem nem tud 2.8-as aperture-t de azert ezzel is eleg jo kepeket lehet csinalni (lasd a linkeket), ha valaki nem olvasta volna a fenti kepek Canon 450D+ 70-F4.5-5.6 300mm IF USM obijektivel keszultek
2010. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a belinkelt képeknél fókuszhiba van. Az exif adatoknál a záridők bőven elegek a mozgásokhoz is, de a fókusz nem jó.

Meg a nyitott blende sem az igazi. inkább iso800, és kisebb rekesz. Akkor nem lenne ennyire lágy a kép. Manual fókusszal lehet jobb eredmények születek volna. Ne vedd fikázásnak, csak a véleményem volt!

2010. okt. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

koszi a tanacsokat, de igazabol ez csak gyakorlas volt.. probalkoztam 1/500 meg 1/800 zaridovel (white balansz-ot ha jol emlekszem napsutesre tettem mer erosen sutott a nap), es TV (S) modban probalkoztam, meg Manual-ban, iso-t nem vettem magasra, hogy ne legyen sok a zaj, vagy az inkabb csak ejszakai kepeknel jon elo? hm megprobalom legkozelebb az ISO-t is allitgatni...


igazabol 2x mentem eddig le fotozni a madarakat, a fokusznak meg AF szervo-t hasznaltam... nyilvan, manualisan lehetetlen egy repulo madarra fokuszalni:D ...


a kis LCD-n jonak neztek ki a kepek, de most utolag visszanezve igazad van, lehetne elesebb (+a kompozicio is eleg gaz lett nemelyikre tul razoomoltam es igy kilogott a szarnya)


na, de mind1 csak gyakorlas volt, 2. alkalom hogy hasznaltam a teleobimat... majd meg lemegyek tobbszor ide a partra fotozni:D lehet hogy holnap is:D


meg1x koszi a tanacsokat

2010. okt. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
bocs ezt az "exif" adatot hogy lehet megnezni? pl GIMP vagy Photoshop?
2010. okt. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ize kozben mar rakerestem van 1 csomo (exif viewer)
2010. okt. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Office Picture manager, Picasa(maga a program) is megmutat mindent, sőt a Picasa tényleg mindent. Gyakorolj, jó lesz az! Elsőre persze nem megy, én is béna voltam, egy DSLR nem játékgép, meg kell tanulni használni.
2010. okt. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!