Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha jó hangzású, extra hangos...

KmsRys kérdése:

Ha jó hangzású, extra hangos hangrendszert szeretnék sok basszussal és viszonylag olcsón, akkor melyik megoldás lenne a legjobb?

Figyelt kérdés
Először arra gondoltam, hogy vennék egy passzív hangfalpárt, és hozzá erősítőt + egy aktív Magnat subwoofert, ezt összekötném, és lenne egy 2.1 rendszerem. Aztán az is felmerült bennem, hogy vennék egy 2.0-s aktív hangfalat + ugyanúgy egy aktív Magnat subwoofert. Ezeknek legalább egy részét használtan gondoltam venni, mert nem vagyok gazdag... Aztán belegondoltam, hogyha ezeket így külön megveszem, akkor legalább 200-300 ezer forintom bánná, illetve lehet, hogy pont olyan cuccokat választanék, amik nem is szólnak jól együtt, szóval lehet mégse jó ötlet. Aztán a neten böngészgetve találtam egy Edifier S351DB nevű 2.1 szettet, ha spórolok, akkor 2-3 hónap alatt tudok félretenni annyit, hogy megvegyem (ha meg az előző kettő megoldások valamelyikét választanám, azt csak apránként tudnám beszerezni). Engem most főleg az Edifier érdekelne, ez lenne a legegyszerűbb, leggyorsabb és legspórolósabb megoldás, csak ugye gőzöm sincs, hogy mennyire lenne megfelelő nekem ez a szett. A teljesítmény és a frekvenciatartomány az okésnak tűnik, viszont nem tudom, hogy annak a 8 inch-es mély hangszórónak a basszusa mennyire fogja "levinni a fejemet"? Csak mert én jó dübörgőset szeretnék, amitől zeng az egész ház! Amúgy láttam Magnat subwooferből olyat, ami 25Hz-ig lemegy, az Edifiernek 40Hz az alja, szóval ez is kicsit összezavar, nem tudom, hogy mennyire érzékelhető a különbség a minimum 25Hz vagy a minimum 40Hz-es között. Meg ugye az is ott van, hogy a Magnat subwoofer (Magnat Alpha RS8) egymagában majdnem annyiba kerül, mint ez az Edifier teljes szettként, úgyhogy nekem nagyon zavaros, nem tudom, hogy mi is lenne a legjobb megoldás, mi érné meg a legjobban.

2023. szept. 12. 18:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hol szándékozol ilyen dübörgős szettet használni, milyen lakókörnyezetben? Tanyán, másoktól távol? Netalán hangszigetelt helységben?

Azt ugye tudod, hogy szomszédaid feljelenthetnek csendháborításért, zajszennyezésért?

Nekem ill. családomnak volt és van lehetősége hangosan hallgatni zenét, filmet. Előző házunk közvetlen szomszédságában főként irodák működtek (kettő a miénk volt ráadásul). Amikor lement a munkaidő náluk, akkor lehetett tolni a hangerőt nálunk panaszkodás nélkül. Mivel nem vagyunk tahók, figyelembe vettük, mikor nem zavarunk másokat. Nem zajongtunk állandóan, csupán hangulat esetén, bulit ritkán tartottunk.

Tartom a mondást, szeretem a rockzenét, amikor hallgatom, akkor a szomszédok is. 😉🤪🤘

Tizenkét éve kicsi költségvetés okán hasonló cipőben jártam, mint te. Kerestem a lehetőséget, hogy a Sony 5.1 DVD házimozit lecseréljem erősebbre. Ekkor nagy keresgélés után ráleltem a megoldásra! Vásároltam egy régebbi Kenwood 2.1 midi hifirendszert hangfalak nélkül. Vettem mástól két ütős Extra Bass Kenwood hangfalat, mindkettőben külön vezérelhető (vagyis 2.1) beépített subwooferrel, amit kezelni képes a hifi. (nem is értem, a hifirendszer eredeti hangfalai, miért subwoofer nélküliek)

Új lakásunkban mai napig megvan ez a hifi rendszer fiam emeleti, tetőtéri szabályában. Nagyon keményen szól! Jókora nappalinkba vettünk egy Yamaha 5.1 (nagy) hifirendszert, Jamo 7.1 hangfalakkal. Itt már nem csupán az erő, hanem a hangminőség is csúcs.


[link]

2023. szept. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!