Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha a tönkrement Sony RMF-TX310...

Ha a tönkrement Sony RMF-TX310E távirányítóból újat szeretnék, akkor mivel járok jobban, egy olcsóbb utángyártottal vagy egy újszerű állapotú használt eredeti Sony távirányítóval?

Figyelt kérdés

A Sony RMF-TX310E távirányítóm tönkrement azon a részen ahol az elemeket kellene érzékelnie, és már teljesen új elemekre sem reagál, nem működik a távirányító és nem ad le infra jelet egyetlen gombnyomásra sem.


Mivel járnék a legjobban, azzal ha vennék egy új olcsóbb utángyártottat, vagy picit drágábban ennél vennék használtan egy viszonylag jó állapotú eredeti Sony távirányítót?

Ahogy néztem nagyon drága egy ilyen Sony távirányító teljesen újonnan.


Ti mit vennétek a helyemben, hogy ne legyen belőle pénzkidobás?



#Sony #távirányító #TV #Sony távirányító #Sony RMF-TX310E
2023. szept. 26. 01:03
 1/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Az eredeti gyári darabokat általában drágán szokták adni a cégek, de nem is nagyon van értelme.

Egy jobbfajta univerzális / tanítható praktikusabb szerintem, ami több készüléket is kezel. De lényeges a taníthatóság, jobban testre szabható.

Mindamellett a korrodált érintkezők tisztíthatók is sok esetben, a további korrózió kivédhető egy kis kenéssel. Ha még nem rágta szét nagyon. Vagy javítani is lehet, esete válogatja.

2023. szept. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Konkrét típust ajánlasz univerzális/taníthatóból ami jó ehhez a típushoz is, és amivel nem nyúlok mellé?
2023. szept. 26. 12:02
 3/6 anonim ***** válasza:
2023. szept. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kifolytak az elemek és eloxidálták az érintkezőket. Próbáld meg megtisztítani az érintkezőket, aztán lehet, hogy még használható lesz.

Samsung távirányítóm adta meg magát. Az eredeti (ki tudja, hogy tényleg eredeti-e?) kb. ötször annyiba került, mint az utángyártott. Utángyártottat vettem, már egy éve hibátlanul működik. Egy ismerősnek a régi Samsung helyett a legolcsóbb Hama univerzális, taníthatót vettem, az is kifogástalanul működik. Tudom, a tiéd nem Samsung, de a Sony-nál is hasonló lehet a helyzet.

2023. szept. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Volt régebben egy jófajta Philips tanítható, de azt már nem gyártják.

Pár éve Kínából rendeltem ilyet:

[link]

Azóta is végzi a dolgát.

Olyan "pattanó" gombjai vannak, mint némelyik régi telefonnak. Felül gumi, alatta van a pattanó fóliás megoldás.

Teljesen megszokható, illetve szerintem az is szempont, hogy egy távszabályzó legyen "vakon" kezelhető, azaz ránézés nélkül megtalálható gombok.

2023. szept. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha van affinitás, akkor lehet megéri szétszedni, legányolni a zsírt az érintkezőkról, WD40el és grafit ceruzával kezelni a megfelelő helyeken.
2023. szept. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!