Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a legoptimálisabb mód,...

Mi a legoptimálisabb mód, hogy összekössem a lemezjátszómat és a számítógépemet?

Figyelt kérdés

Bővebben kifejetve a kérdést; van egy lemezjátszóm, hifi erősítővel és van egy számítógépem. Ezt a kettőt szeretném úgy összekötni, hogy egy hangszórórendszerről működjenek. Már ha ez lehetséges. Első kérdésem, hogy miylen kábellel tudom összekötni a lemezjátszó erősítőjét és a számítógépet (Ha tudtok emag linket vagy valami webshop linket küldjetek, hogy tudjam, köszi :) )


A másik kérdésem pedig a hangrendszert illeti, hogy mit érdemes venni, ha már össze van kötve a számítógép és a lejátszó. Hifi hangszórót, vagy pc hangszórót? El vagyok veszve ezekben, hogy mi a legoptimálisabb..


Köszönök minden segítséget!



2023. szept. 30. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

"van egy lemezjátszóm, hifi erősítővel "

Ennek gyártója, típusa?

2023. szept. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A lemezjátszó egy Pioneer PL-200

Az erősítő egy Marantz PM-30

2023. szept. 30. 18:52
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
És ezt a szép hangzást miért akarod tönkretenni azzal, hogy átvezeted egy pécére?
2023. szept. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

a lemezjátszó ugye össze van kötve az erősítővel ezért az erősítőt kell összekötni a számítógéppel

jack - rca kábel

2023. szept. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A lemezjátszó kimenetét rákötöd az erősítő Phono bemenetére (a lemezjátszóról való lejátszás esetén a bemenetválasztót - Input Selector - Phono-ra kell állítani), majd az erősítő egyik Tape Out kimenetét a számítógép vonalbemenetébe (világoskék - [link] - Line In) kötöd be - így tudod rögzíteni a lemezjátszót - a számítógép vonalkimenetét (sárgászöld Line Out), pedig az erősítő valamelyik szabad vonalbemenetére (Aus, Tuner, CD vagy valamelyik Tape In) - így a megfelelő bemenetet kiválasztva a számítógépet tudod az erősítőre küldeni.


Hangfalból - mivel az erősítő adott - keresni kell egy 8 ohmon minimum 35 watttal terhelhető darabot.

2023. szept. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

"És ezt a szép hangzást miért akarod tönkretenni azzal, hogy átvezeted egy pécére?"

Nem teszi. De le van írva, díjmentesen értelmezhető a topiknyitó kérdéshez tartozó magyarázószövegben.

Van egy lemezjátszó, amit a hifi segítségével szólaltatna meg, és emellett ugyanezt várná a pc hangjától is.

Aminek természetesen semmi akadálya. A lemezjátszóból kilógó kábelt kell az erősítő hátulján lévó aljzatba tolni a PHONO feliratúba.

[link]

[link]

A számítógéphez pedig kell venni egy kábelt.

[link]

Aminek az egyik vége az erősítőbe, a másik a pc fülhallgató aljzatba passzol. A zöld színűbe:

[link]

Az erősítőn meg akár az AUX feliratúba.

[link]

2023. szept. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az 5-ös válasszal egyetértek! Ez a legjobb módja az összekötésnek.


Illetve van még egy olyan lehetőség, hogy un. lemezjátszó előerősítőt veszel, és annak a jelét viszed a PC-be. Ügyelj arra, hogy MM vagy MC típusú a lemezjátszó!!!

2023. szept. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Így most már jobban értem és közelebb kerültem a megoldáshoz.

A másik kérdésem esetében, akkor ha jól gondolom oylan hangszórót érdemes vennem, ami az erősítőhöz optimális és ahhoz kötni. Az egyik válaszoló leírta, hogy 8 ohm, min. 35 wattos hangfalakat érdemes venni. Ilyet lehet találni viszonylag helytakarékos formában? Nincs túl sok helyem hangfalaknak :/

Erre esetleg van valakinek valami tanácsa, ajánlata, hogy milyet érdemes vennem? Illetve a másik szempontom, hogy nem vagyok nagyon kényes a hangzásra, ezért semmiképp sem szeretnék többszázezres hangrendszereket megvenni. 50 ezer Ft alatt gondolkodnék.

Köszönöm a további segítségeket :)

2023. okt. 1. 19:31
 9/14 A kérdező kommentje:

[link]


Egy iylen hangfal például nem optimális hozzá?

2023. okt. 1. 19:37
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a leírás alapján aktívak, van bennük erősítő. Áruk alapján meg eléggé nem okés anyaghasználatú és minőségellenrőrzésű passzívak, de nem tudom, nem hallgattam a típust. Passzívat keress szerintem!
2023. okt. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!