Mit gondoltok a mostani kazetta-reneszánszról? Mennyire válhatnak népszerűvé szerintetek újra a magnók és a kazik, meg úgy általánosságban a 80-as évekbeli technika?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyre nagyobb divat újra kazettát hallgatni, rockegyüttesek újra kezdik kazettán is kiadni albumaikat, rendelős oldalakon is egyre gyakrabban találkozni újonnan gyártott walkmanekkel, magnókkal, üres kazettákkal. Nemtudom melyik külföldi újságban is olvastam cikket róla, hogy egy 12 éves kislány születésnapjára walkman-t kért és Bon Jovi kazettákat. Miután megkapta, bevitte a suliba, és az osztálytársai is elámulva nézték, hogy milyen menő.


A magnók és a kazik mellett a Commodore 64-es gépek is nagyon népszerűek lettek újra, meg modern sorozatokban is feltűnik ez a 70-es, 80-as, korai 90-es éveket felölelő "Cassette Futurism" stílus, ami egy olyan alternatív történelmet képzel el, amiben az ilyen stílusú eszközök váltak fejlettebbé a mai korra, ahelyett, hogy ilyen iPhone-os jövőben élnénk (pl. Netflixen a Maniac című 2018-as sorozat is egy ilyen alternatív valóságban játszódik, ahogy az Alien: Isolation videójáték is erre megy rá).



2023. okt. 21. 20:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem a most eladott kazetták (ha vannak egyáltalán, mert nem tudok erről) 99%-a a polcon végzi, mint a lemezek. Eszük ágában sincs meghallgatni, legalábbis arról. Nincs is miről.
2023. okt. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
71%

Azért ez nagyon távol áll a reneszánsztól.

Itt az USA-ban eddig is elég sokan használták autókban és otthon is. Ami mellette szól, hogy nagyon egyszerű használni, és az online tartalmakkal ellentétben nem igényel net elérést, bárhol szól, és nincs reklám.

És a lényeg talán az egyszerű használni kulcsszón alapszik, itt az átlagemberek eléggé egyszerűek, ha a technikáról van szó. Aki hamarabb betesz egy kazettát, mint párosít mobilt, állít be wifit, stb.

2023. okt. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Igen, de egy pár centis eszköz a megfelelő hangszóróval már jobban szól, mint régen egy nagyobb kazettásmagnó. Ilyet már nem is nagyon gyártanak vagy 20 éve (a kisebbeket sem idén tervezték), ahogy üres kazettát sem, legfeljebb 1-2 helyen a világon, nem épp csúcsminőségben. Akinek van ilyenje, az esetleg hallgatja a gyűjteményét, de kétlem, hogy sokan váltanának erre az mp3 vagy a streaming után. Mondom ezt úgy, hogy egy jobb deck láttán nekem is csorog a nyálam így 50 fölött.
2023. okt. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
51%

Nagy magnós voltam, nem volt más. Borzasztó egy technológia, sosem használnám újra:


Az egyik legnagyobb hátránya az analóg jelfeldolgozás, ami rengeteg hibalehetőséget rejt.


Hátrányok a kazetta részről:


-kevesen adnak ki hanganyagot kazettán, alig találsz zenét, ami számodra esetleg megfelel

-szalag alapzaj

-magas hangok tompulnak minden lejátszáskor

-tekergetni kell a szalagot a kívánt zeneszámhoz

-nincs információ az éppen lejátszott számról

-szalag gyűrődik, kopik

-áthallás alakul ki, mivel egymásra van felcsévélve a szalag és átmágnesezi a szomszédos, lefedett sávot

-érzékeny a mágneses térre

-kazetták gyártása nagy környezetterhelést okoz, nem lebomló műanyag


Magnó oldali hátrányok:


-Sokat fogyasztó eszköz (mp lejátszóhoz vagy telefonhoz képest)

-Fejek koszolódása, elállítódása

-Mechanika zajos

-Ékszíjak kopása

-Nincs valódi választék a piacon, kevés gyártó, használt eszközök pedig lelakottak, alkatrészek utánpótlása nem megoldott

2023. okt. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 makarszka válasza:
Én ,aki még kazettával kezdtem az otthoni hifizést,17voltam akkoriban Most 41évesen nosztalgiából vettem használt de kifogástalan deckeket,és sikerült bontatlan kazikat is szereznem.Gyönyörű hangú felvételeket készítettem,es aki tudja a kazi teljesen másképp szó....A sógorom is nagy hifis,de ő is felkapta a fejét amikor meghallotta kazettás felvételt,hogy milyen szép hangja van,és másképpen szól mint bármi.Amúgy ivel fölfelé a kazetta téma,egyre többen vesznek deckeket,és már újra kaphatók bolti kazetták.
jan. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!