Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Én azt akarom megtudni hogy...

Én azt akarom megtudni hogy mi éri meg jobban egy 50 mw os zöl laser pointer vagy pedig egy 150 mw os piros laser engem az ereje és a hatótávolsága teljesíttménye érdekel pls válaszolj h meik a jobb,?

Figyelt kérdés
2010. okt. 19. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel ezek a felvett teljesítmény értékek, te pedig azt mondod az ereje érdekel elsősorban, akkor mi a kérdés? A 150 az 3x több, mint az 50. Mindkettő kromatikus fényt fog kibocsátani a látható tartományban. Ha a szín mindegy, akkor már válaszoltál is magadnak. Felteszem, mindkettő LED, mindkettő közel azonos jósággal alakítja az elektromosságot fénnyé, tehát a piros ~3x erősebb lesz.
2010. okt. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ok Kösz de itt azt írja hogy a zöld lézer erősebb fénnyel rendelkezik
2010. okt. 19. 15:21
 3/5 Jovanny ***** válasza:
hol írja?
2010. okt. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 150 mW os piros már éget ha megfelően van fókuszálva és erős a fénye is . A zöld 50 mW kb ugyan olyan erős fényű mint a piros 150 -es mert a zöld színre sokkal érzékenyebb a szem .
2010. okt. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az két külön dolog, hogy erősebb, meg hogy te érzékenyebb vagy rá. Ettől még nem lesz erősebb. A 150mW az erősebb. Ha pl valamit fel akarsz melegíteni vele, vagy jelátvitelre használnád két ház között, rögtön ki is derül. Az, hogy a szemed mit lát, a szemedtől is függ.
2010. okt. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!