Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 3 darab 3.5 Jack dugó átalakít...

3 darab 3.5 Jack dugó átalakítása, hogy csak egy legyen? Mire lenne szükségem, hogy működjön az 5.1?

Figyelt kérdés

Kaptam egy ismerőstől 5.1-es házimozi rendszert.

Viszont valami hiányzik. Jelenleg 3 darab 3.5 jack dugó van a kábel végén, és mindig más hangszóró szól, függően attól, melyik van bedugva.

Találtam itthon egy 2 to 1 jack átalakítót, így már csak a Center nem szól. (Ha átdugom, igen, szóval nincs gond a kábelekkel vagy magával a hangszóróval).


Olvastam, ha csak egy 3 to 1 aux jack átalakítót vennék, bár szólna mind az 5 hangszóró, de az nem lenne 5.1, simán csak ugyanazt a hangot osztaná el 5 felé, de az nem surround.


Mivel tudnám ezt megoldani?

Feltételezem ez nem jó akkor a fenti miatt:

[link]


De valami ilyesmi sem, mert azok nem jack dugók, nem tudnám ide dugni őket:

[link]


Valaki tud ajánlani valami nem drága megoldást, hogy a 3 jack kimenetből 1 legyen, és működjön is a térhangzás?



2023. nov. 7. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kezdésnek egy pontos tapussal indíthatnánk.

Aztán a többit meglátjuk.

2023. nov. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
"tapussal" --> típussal
2023. nov. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Amire gondolni tudok, számítógépen szokott lenni olyan Jack kimenet, ahol 3 aljat ad ki 6 csatornát.

De így nem lehet érteni, mert a te világodban van egy dolog, a valóságban van több lehetőség.

2023. nov. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Vagyis 3 aljzat 6 kimenet.
2023. nov. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amint hazaértem, leírom a típust, köszike :)
2023. nov. 7. 13:34
 6/11 Alex Fly ***** válasza:
Nem.
2023. nov. 8. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5.1 hangkártya kell
2023. nov. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Morzsi007 ***** válasza:
Igen, először írd le, milyen erősítőről van szó, és mit szeretnél rákötni forrásként. Gondolom a 3 db Jack dugó az 5.1-es rendszerből jön, ahogy a Mérnök úr írta, ez 6 analóg csatorna bemenetet jelent. Ezt a legtöbb PC kitudja szolgálni, de nem tudjuk pontosan mit szeretnél vele összekötni.
2023. nov. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szóval egy Creative Inspire T6100 5.1-ről van szó, aminek a végén 3 darab 3.5mm jack dugó található, mint említettem.


Tévéhez szeretném kötni, a tévén található jack bemenet, de csak 1. Feltételezem egy olyan dolog kellene nekem, amibe egyik oldalt bemegy a 3 aux kábel, a másik végén pedig 1, ami a tévébe megy?

2023. nov. 9. 23:37
 10/11 Alex Fly ***** válasza:
Nem. Ha a TV-nek csak sztereó kimenete van, abból te nem fogsz 5.1 térhangzáshoz szükseges hat külön jelet kapni. Amint írtad, azt megteheted, hogy egy splitterrel megosztod a jelet és az első és hátsó gangszórókra is kiküldöd; ekkor 4 helyről fog szólni de ez m~g mindig ugyanaz a kétcsatornás sztereó jel lesz. Eloszthatod akár 3 felé is és rákötheted a center/sub sugárzókra is -de ebben az esetben nemhogy 5.1 térhangzásod nem lesz, de még a sztereóhatást is agyonvágod vele.
2023. nov. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!