VR szemüveg szakértők?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett nekem a VR szemüveg, először egy általános iskolai programon volt lehetőségem kipróbálni évekkel ezelőtt, de semmit sem tudok róluk.

Tavaly azon gondolkodtam, hogy venni szeretnék egyet a telefonomhoz, ha már olyan mesteri gépet venni nem tudok, amilyet kipróbáltam, de ez nem sikerült (mivel az én telefonomhoz nincs akkora méretű), így feladtam a próbálkozást kis időre.

Majd pár hete olyan ötletem támadt, hogy csinálok magamnak sajátot kartondobozból (a Google Cardboard volt a minta), de ez sem sült ki úgy, ahogy terveztem.


Elgondolkodtam azon, hogy szeretnék vásárolni egy rendes VR szemüveget, csak kevés információval rendelkezem ezek felől. Hogyan lehet hozzá vásárolni játékokat? Hogyan működik egy ilyen szemüveg? Szükség van hozzá valami konzolhoz (PS vagy XBOX-ra gondolok) és az fogja leolvasni a játékot és ahhoz kell kötni a VR szemüveget? (Hallottam valami PSVR-ról is.) Annyiféle van, van a PSVR, Oculus, Oculus Quest, Oculus Meta (sajnálom, ha valamit nagyon keverek, de tényleg nem tudok semmit.) Olyan is van amihez nem kell egyáltalán ilyen külső forrásból származó leolvasó, hanem maga a szemüvegbe kell a játékot helyezni és az olvassa be, meg ilyenek?


Ha valaki részletesen leírná nekem, hogy mire van szükségem egy ilyenekhez, vagy mit érdemes, annak nagyon szépen megköszönném!



2023. nov. 12. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Lassan jön a quest 3 asszem és a quest 2 és sima quest az tud lejátszani játékot oculus storeból pc nélkül is
nov. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen a segítséget!
nov. 13. 17:29
 3/4 anonim ***** válasza:

A legjobb immerzió nyilván fullos grafikával tud eljönni, ahol megkerülhetetlen, hogy ott süvöltsön a PC egy combos GPU-val valahol. Külön szoba rá szintén rengeteget dob. Nyilván nem így kezdi az ember, de érdemes nem téveszteni szem elől, hogy esélyesen oda vezet az út, kérdés, hány fölös kanyarral ugye. Nem vagyok szakértő vagy ilyesmi, inkább az "egy darabig érdekelt" kategória lennék. Ma már abban látnám hasznát, hogy kiváltsam a relative kis monitorfelületeket ezzel az eredendően fölöslegesen nagy munkafelülettel, főleg in the box zenélésben látnám hasznát, szép rumlikat lehetne rittyenteni, meg egérnél szofisztikáltabb kezeléssel, kicsit hátrahagyva az ablakos felületet, piszokjó virtuális home stúdiók lehetnének, csak hát nem terjed az a szar, senkinek eszébe nem jut, hogy jó céleszközöket fejlesszen VR-ba, legalábbis nem hallom, hogy nagyon invesztálnának bele.

Ha vennék, én is Questet vennék, mondjuk egy 2-est használtan, amint bezuhan az ára. Csak nekem nemigen kell komoly 3d cuccra. Igazából Intel a grafó, irodázni bőven jó, de egy VR megjelenítéssel esélyesen meggyűlne a baja, asszem el se indul a Steamnek az az asztalkiterjesztő appja.

nov. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ és a jó tanácsokat!
nov. 14. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!