Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az ilyen mp3 lejátszók képerny...

Az ilyen mp3 lejátszók képernyője folyamatosan megy vagy elsötétíthető?

Figyelt kérdés

[link]


Továbbá az is a kérdésem, hogy a fülhallgatókon lévő gomb szünet/indítás parancsát érzékelik?


Illetve: Ugyanazzal a fülhallgatóval egy okostelefonhoz hasonlítva milyenek hangzásban?



nov. 27. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Bocsi. De egyáltalán használ-e még valaki külön mp3 lejátszót? Mert ma már szinte mindegyik mobil telefon alapból játszik le mp3 zenét, és más egyéb onlie steaming zenéket is. Egyébként a kérdésedre: A válaszom az hogy az adott márkát nem ismerem. De probálj meg rá keresni egy User Manual-ra vagyis egy felhasználói kézikönyvre. Hátha van az interneten belőle.
nov. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan (99.9%) elsötétíthető és te állítod be, milyen hamar. Valószínűleg a 80 óra üzemidőt amit ígérnek, máshogyan nem is tudná megközelíteni.


A fülhallgatót viszont szerintem nem fogja érzékelni, ebben az árkategóriában "ez nem szokás". Ha mégis van ilyen, általában csak a hozzá mellékelt gombos fülhallgatóval működik. Azt is vedd figyelembe, hogy ezek a 2 gyűrűs sztereó, mikrofon nélküli fülhallgatókkal működnek. Ha a telefonod 3 gyűrűs mikrofonos headsetjét csatlakoztatod, lehet, hogy egyátalán nem lesz vele kompatibilis (a két csatorna különbségét fogod hallani, erőtlen, víz alatti hangminőségben).

nov. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az csak akkor derül ki, ha megveszed és kipróbálod, nekem van egy olcsóbb hasonló, az tudja a vezérlést, de mikrofon nélküli kell legyen a füles. Amit használok most az bluetooth fülessel is megy, az Sony, de megy arról a vezérlés is, de csak ha a Sony fülessel használom, ez viszont DSD, árban kb. ennek 10X-ese, ez mondjuk hangzásban jobb a telefonnál, tud hangkártyaként is működni, bár ezt bevallom sosem használtam rajta. Jó kérdés, hogy megéri-e, telefon jobb-e, kell-e külön mp3 lejátszó, szerintem inkább mások a szempontok. Pl. ettől nem merül így jobban a telefonom, a lejátszó kisebb, telefonálni lehet zene mellett is, meg viccesebb. Viszont netezni nem tudsz rajta, videókat nem tudsz nézni rajta. Ez megszokás kérdése is. Viszont bár magam ellen beszélve a mai világban amúgy nem vennék külön mp3 lejátszót újat, ha ez esetleg elromlik.
nov. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mivel árulják, ezért biztosan van rá kereslet.

Megvan a maga előnye: nem kell a telefonba csatlakozó kábellel bajlódni, ha kizárólag a telefont akarod használni. Különösen akkor vehető észre a különbség, ha valaki sokat használja a telefonját (azaz veszi elő és teszi el). Én például a pulóver mellkas zsebében tárolom és rendszerint 4-5x körbe kell tekerjem a telefonon. Még jó, hogy két telefonom van, bár azért időnként még így is okoz bonyodalmat.

Köszönöm a gondolatot 1-es!


Ez modern kivitelnek tűnik, tehát nem a retro típusúak. De abszolút nem ismerem ezt a márkát, meg az mp3 lejátszókat sem. Lehet, hogy tényleg úgy van 2-es, ahogy írod. Észben tartom amiket írtál, köszönöm szépen!


Valóban vicces kis készülék :) Nem sokszor volt alkalmam mp3 lejátszót használni, de nagyon vicces, hogy milyen kicsik.

Köszönöm szépen neked is 3-as, amiket írtál!

nov. 28. 20:43
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nekem még van olyan is, amin van egy asszem kb. 3 soros OLED kijelző, de tud mp3, rádió, felvevő, tx, poén, na az nagyon durván kicsi, mármint egy mai okostelefonhoz képest.

Na de amit linkeltél. Az tud ugyan amv-t, de ugye ahhoz hogy ilyen videót tudj nézni, ahhoz kell konvertálgatni, de manapság ezzel ki foglalkozik ugye, meg sok idő is. Ezek gyakorlatilag egy kaptafára mennek, mindegyiknek ugyanaz a vezérlése, szerintem a szoftvere is, kicsit nekem nem annyira logikus. Pl. egy hangszínszabályzást elég bonyolult elérni benne. Flac-ot tud ugyan, de ugye engem baromira idegesít, ha egy FLAC albumod van és a lejátszó nem tudja visszabontani számokra külön, meg hát lejátsza, de hangminőségben nem lesz jobb, mint az mp3. Itt azt nem is írja pl., hogy van-e benne belső memória, de gondolom nincsen, ergo kell hozzá egy micro SD. Ezek ilyen tipikus kínai egyen cuccok, csak a külső más. Funkcióit tekintve és azt, hogy gyakorlatilag csak mp3-at tudsz rajta hallgatni, drága szerintem. Anno ilyeneket ebay-ről rendeltem 2 ezerért.

nov. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Nekem még van olyan is, amin van egy asszem kb. 3 soros OLED kijelző," - Az ilyen nem hosszúkás és nem elemmel működik? Vagy ilyesmi? [link] - ahogy megnéztem ennek a méretét, elnevettem magam, ugyanis: 48 x 30 x 15 mm - na ez már a nagyon kicsi kategória, bár nem tudom, lehet, hogy sok ilyen méretűt árulnak, nincs tapasztalatom.


A konvertálás tényleg bonyolít a helyzeten, így már nem is hangzik olyan jól, hogy videót is tud lejátszani. Felteszem a kérdést: Mégis kiknek gyártották ezeket a készülékeket, hogy amv-ben játszik le? Ez vagy ősrégi vagy nem szokványos formátum. Én nem hallottam még erről a kiterjesztésről, bár az is igaz, hogy nem nagyon vagyok jártas a videók kiterjesztésében, csak néhány kiterjesztést ismerek.


Nem tudom, hogy a FLAC-nak mi az előnye, de a konvertálástól jobb nem lehet, csak rosszabb lehet, mert a konvertálás adatvesztéssel jár((hat)).


"Ezek ilyen tipikus kínai egyen cuccok, csak a külső más." - Hmmmm. Ezt jó észben tartani, különösen, ha noname-et veszek.


2 ezret megérhet, de ha nem működik megfelelően, akkor annak nem nagy az értéke. Én szeretem a minőségi termékeket, amikkel nem ütközök hibákba, akadályokba. De ez a kategória általában megfizethetetlenül drága, és annyit már nem szeretek / tudok / akarok kiadni értük. Sok mindenre igaz az az évekkel ezelőtti megfigyelésem, hogy "Az ár ((a legtöbb esetben)) tükrözi a minőséget." Vagy van mikor a márka miatt drága valami, és laikus nem igen tudja eldönteni, meg kipróbálni sem tudja...

nov. 30. 08:47
 7/8 anonim ***** válasza:
A .amv formátum pont ezek miatt a lejátszók miatt működik. Sokkal egyszerűbb kódolást tartalmaz a kis méretű kijelzős eszközöknek, ezért lejátszható harmatgyenge eszközökön is. Ezeknek kb 2005 körül volt a korszaka
nov. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hmmmm. De akkor ez azt jelenti, hogy rosszabb minőségű a videó. Tehát videó minőség gyengítéssel (mármint mondjuk 360p helyett 240p - kis készüléken nem szembeöltő a különbség, de fogyasztásban igen) is el lehetett volna érni - feltételezem.
dec. 3. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!