Miért van dobozhangja a hangszórónak?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem újonnan Edifier R1280DBs 2.0 hangfalakat, és eszméletlenül duhog, túl sok benne a mély, dobozhangja van. 40e Ft alatt elvileg ez a legjobb típus, 2 forrásból próbáltam már. Az eq segít, de akkor kiherélt hangzása lesz.

dec. 7. 14:18
 1/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a belsejébe kellene valami csillapító anyag.
dec. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Morzsi007 ***** válasza:
Nem rég mit jelent? Nem ismerem ezt a modellt, a hangszóróknak is kell egy kis idő, mire bejáródnak. Eleinte lehetséges a kopogó mély, nem árt maximum közepes hangerőn használni pár hétig, utána már mehet hangosabban is. Ha nem változik, akkor ez ennyit tud. Esetleg máshogy helyezd el. Ha megbontod és teszel bele csillapítást, ugrik a gari. Ahogy láttam ennek elöl van a reflex nyílása, így azzal sem lehet játszani, hogy közelebbe teszed a falhoz.
dec. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2 hónapja vásároltam, de nem sokat használtam
dec. 7. 15:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Elhelyezésgond. A bejáratást hagyjuk meg a mágusoknak, egyetlen cég se engedheti meg magának, hogy bántóan nyers félkészterméket adjon el, még ha tömegesen is. Igyekeznek olyan felfüggesztéssel gyártani azokat a hangszórókat, amik alig szólnak bele a végeredménybe, azon meg úgy nem sokat lehet "bejáratni".
dec. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 feri 45 ***** válasza:
100%
Én hangszóró javító voltam több évtizeden keresztül és azt tapasztaltam, hogy a "bejáratással" tönkre teszik, elrontják a hangszórókat. Nagy teljesítménnyel "bejáratva" a hangszóró szerelvénye rezgés közben kijön a légrésből és nem tud tovább mozogni a fokozódó áram erősség ellenére. Ilyenkor a pille és perem erősen megnyúlik kifelé-befelé, ettől rugalmassága "kifárad". Szinuszos mérőjellel járatva a membrán trapéz szerű rezgést végez! Ez a torzítás zenénél is létre jön. Minden hangszórót csak LINEÁRIS szakaszban szabad vezérelni!! A hangszóró is túlvezérelhető, mint az erősítők!!
dec. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kísérletezni lehet vele hátha bejön valami ahol a hangzása neked ideálisabb lesz. Lehet csillapítóanyagokat használni, meg lehet változtatni a reflex nyílás méretét, ill teljesen le is lehet zárni, vagy egy kis barkácsolással máshová áthelyezni. A helyiségben elfoglalt helyével is érdemes foglalkozni, a tartószerkezetét és magát a környezetét is variálhatod. A legtöbb hangfal nem szeret kongó bútorokon, szekrényeken és azok polcain lenni pláne rezgéscsillapítók használata nélkül. A falaktól és sarkoktól való távolsága is nagyban befolyásolja a hangzást. Próbálgasd csak, de elsőként próbáld ki más-más zenei anyagokkal nehogy egy rossz minőségű felvétel, v lejátszó eszköz becsapjon.
dec. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bferike ***** válasza:

Minden tárgynak van egy saját frekvenciája amitől rezgésbe kerül, de a nagyon gyenge minőségű hangszóróknál meg nincs olyan frekvencia, vagy hangerő, amitől ne rezonálna. Ezek ilyenek. Szerintem fizikailag lehetetlen olyan anyagvastagságokkal csodát elérni. Nekem van egy kicsi Sony Bluetoothos hangszóróm. Na az kegyetlen jól szól. Csak akkor romlott el a hangja, amikir átment rajta egy autó

. Iszonyat vastag, tömör műanyag teste volt, és azon egy gumiszigetelés.

dec. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bferike ***** válasza:
Az ilyen szobai hangszórókat álványra is lehet helyezni, és akkor lehet nem jelentkezik a káros basszusrezgés.
dec. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!