Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » VHS lejátszón SCART kábellel...

VHS lejátszón SCART kábellel csak hang, de csak bizonyos kazettáknál?

Figyelt kérdés

Előszedtük a régebbi Samsung VHS lejátszót és néhány fellelt családi felvételt. Az aktuális LG okos TV-n van SCART csatlakozó, a VHS lejátszón 2 SCART kimenet van (AV1 és AV2), valamint 2 RCA, de az csak audio.

A kazetták felénél csak hang van, kép nincs, ez mitől lehet? Próbáltam több kábelt, valamint forgatni is, hogy melyik fele legyen TV felé, de nem lett jobb.

Valamint azt is észrevettem, hogy némelyik kazettánál, ahol van kép is, pár másodpercenként van egy fekete bevillanás.


Bármi tipp?



dec. 10. 11:55
 1/4 anonim válasza:
Hát ha csak egyes kazetáknál nincs kép, akkor valószinűleg a kazettákon lévő felvétel hibásodott meg. Persze azért lehet a videómagnó is hibás, és egy jobb lejátszó mindegyiket képes lenne hibátlanúl lejátszani.
dec. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha akár csak egyetlen olyan kazetta is van, amivel folyamatosan van kép és hang is, akkor biztosan nem a kábellel/csatlakozóval van gond.


Sajnos valószínűbb, hogy a VHS felvételek mentek tönkre. Mivel analóg mágneses jel tárolásról van szó, ahol a szalagot felcsévélve tartják, így a mágnesszalag sok egymásra tekert rétege is felülmágnesezi egymást. Ha évekig, vagy akár évtizedekig senki nem nyúlt a kazettához, akkor bármilyen mértékű minőségromlás történhetett és ezen változtatni sem lehet.

dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Olyasmire gondolok esetleg, hogy valamilyen módon különböző szabvánnyal lettek rögzítve a különböző kazetták és esetleg a lejátszó ezt nem játssza le. Abból gondoltam, hogy ha sérült lenne a szalag, akkor vagy nem lenne hang sem, vagy ha van hang, akkor legalább rossz minőségű kép lenne. De így kép zéró, hang meg teljesen rendben van.
dec. 14. 16:47
 4/4 anonim ***** válasza:

A VHS rendszert ennyire nem ismerem, de simán lehet, hogy a hangot a szalag más részén, más formában rögzítik a szalagra (ahogy a mozifilmnél is ezt teszik) és a hang akár ellenállóbb is lehet a jel romlásnak, mint a képi információ.


Nem lehetetlen, hogy nagyobb felbontású S-VHS legyen. Az nem tudom, hogy néz ki más magnón lejátszva.


NTSC-nél máshogy néz ki a kép, de minimum hibásan látnod kéne valamit.


Némelyik VHS magnó használt LP hosszabb felvételi módot, hogy több minden féljen a kazettára, de valószínűleg itt nem csak a kép, hanem a hang se stimmelne normál tempóval lejátszva...

dec. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!