Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vortex TV-m van, analóg és...

Bbácsi kérdése:

Vortex TV-m van, analóg és digitális tunerrel. Most befutottam egy olyan gondba, hogy a digitális csatornán beállítottam egy fölvételt és közban az analóg oldalon másik műsort akartam nézni. A távirányítón van ATV/DTV gomb. Miért nem lehetett?

Figyelt kérdés

#két tuner
dec. 17. 06:24
 1/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Mert egy közös tuner szolgál az analóg és digitális vételre. Különbség csak utána van. Eltérő a demodulátor, majd a digitális adatfolyamot még dekódolni is kell.

Ezért ne hidd el a laikus bolti eladónak, amikor analóg, DVB-T, DVB-T tunerekről beszél. 1 db tuner szolgálja ki ezeket.

Digitálisnál is csak akkor tudsz két műsort dekódolni egyszerre, ha közös frekvencián továbbítódik, miután egy adatfolyamba több műsort fűznek össze, azokat szét lehet válogatni.

dec. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
...valójában nem is csak kétfelé, számítógépen megoldható többfelé is.
dec. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%
...analóg, DVB-T, DVB-C javítva.
dec. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!