Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szabadon foghato csatornákat...

Szabadon foghato csatornákat hogy kell beállitani?

Figyelt kérdés
A mindig tv adásaira gondolok.kültéri antennat vettem.arra néz amerre van az adotorony.automata keresésnél mégsem talalja amiket ingyenesnek mondanak.

dec. 19. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

A MindigTV-nek van egy frekvenciatáblája:

[link]

amin szerepel, hogy adott adótoronyra fordítva az antennát (Milyen antennád van? Melyik településen laksz és hova, melyik adóállomásra forgattad az antennát?), az adott multiplex (neked az A és B multiplexekre lesz szükséged: [link] ) eléréséhez, melyik frekvenciára kell hangolni a készüléket (Milyen TV-ről - gyártó és típus - van szó?).

dec. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Lehet manuálisan fix frekvenciát beállítani, annak jelszintjét kijelzik általában a készülékek, majd az antennát maximumra forgatni.
dec. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Blaupunkt tv-m van.azokat a linkeket már néztem mégsem ertek belőle semmit.az antenna biztos jo iranyba mutat.az automata keresést inditom el.talál is kb 40 adót de nincs közte kódolatlan
dec. 19. 22:40
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Mert nem az A és/vagy B multiplex csomagot fogtad be be, melyek nálad alacsonyabb szinten jönnek. Ezért kell frekvencia szerint ráállni és ellenőrizni a szintet, korrigálni az antenna beállítását vagy jobb antenna szükséges.
dec. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Vagyis be, csak megint elszerkesztettem és most hülyén mutat.
dec. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3:

"Blaupunkt tv-m van"

Azon belül melyik típus? Azért kérdem, mert így utána lehetne nézni a tulajdonságainak és a beállításainak, így könnyebb, pontosabb segítség adható.


"azokat a linkeket már néztem mégsem ertek belőle semmit"

Az első PDF formátumú dokumentumban két táblázat van: a nagy-/közepes teljesítményű és a kis teljesítményű adók.

A táblázatok első nagy oszlopa tartalmazza az adó városát és helyét, a második nagy oszlop a vármegyét, a harmadik és negyedik oszlop az A és B multiplexek adatait: hogy melyik csatornán (Csat.) van, milyen frekvencián (Frek (MHz)), mekkora a kimenő teljesítménye (Max. ERP (kW)), és milyen technológiát használ (Tech).

Például: tegyük fel, hogy a kab-hegyi adóra forgattuk az antennát: az első nagy oszlopban megkeressük a Kab-hegyet - a címsor kivételével 11. sor - aminél az A-multiplex az 586 MHz-en, a B multiplex meg a 674 MHz-en van, akkor arra kell hangolni a TV-t.

dec. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan akkor fordul elő, hogy valamelyik multiplex bejön, valamelyik meg nem, ha a vételi határon vagy és gyenge a jel (a különböző frekvenciákon a jel másképp terjed), vagy visszaverődő jelet fogsz, ami szintén nem egyformán verődik vissza. Milyen az antenna? Sima lepke, vagy valamilyen elektronikus? Mert utóbbinak érdemes ráadni a tévé beállításainál az 5V-os tápellátást, azokban jellemzően van erősítő ami a vételhatáron sokat javíthat a vételen. Visszaverődő jelet is tud erősíteni, de az önmagában nem elég, mivel fogalmad sincs honnan jön. Ilyenkor csak az segít amit előttem mondtak, kézzel rá kell állni az A vagy B multiplexre és addig játszani az antennával amíg be nem jön. Van hogy minimális fordításra már bejön.
dec. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!