Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Blaupunkt 75w aktív mélyládáho...

IraSancti kérdése:

Blaupunkt 75w aktív mélyládához milyen első kettő hangszórót érdemes venni?

Figyelt kérdés
A gyári suzuki swift 2006 hangszóró volt eddig benne a mélyládával együtt, de szétmentek, valószínűleg a láda miatt.

dec. 21. 18:00
 1/6 feri 45 ***** válasza:

Nekem is suzuki swiftem van 19 éve. Philips rádióm van benne és nem mentek tönkre a kis ovál hangszóróim! Te milyen rádiót (fejegységet) használsz és hogyan kapcsoltad hozzá a mélyládát? Ez a mélyláda aktív hangfal? Beépített erősítővel? A leírtak alapján nem tudunk válaszolni! Részletesebb leírást kérek.A hangszórók mindíg nagy teljesítménytől mennek szét!! Kis teljesítményű hangszórót nagyobb teljesítményű erősítő tönkre tesz. Itt nem a ráírt teljesítményt, hanem a műszerrel mért teljesítményt kell érteni! (SI-ben mért wattok!)

Üdv:H.F.

dec. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Aktív ládám van, és egy bluetooth-os fejegység, az abszolút nem gyári!
dec. 22. 19:57
 3/6 feri 45 ***** válasza:

Kedves Barátom! Úgy gondolom, hogy az aktiv ládád hangszórója jó, és blutooth kapcsolatban van a fejegységgel. Viszont a fejegység a 75 wattjával kinyírta a gyári suzuki hangszóróját, mert ezek a 75 wattnál lényegesen kissebb teljesítményűek. Nekem a szuzukimban a philips fej a gyári hangszórókkal dolgozik. A philipszem csak kétszer 30 watt.

Ennél jóval nagyobb teljesítményű hangszórót ajánlok. Pédául 20 cm kosárátmérőjüt, vagy oválban a 23X16 cenisset. Persze ha fejegységed csak sztereo akkor kettőt, ha négy végfokos, akkor négyet. Ezeket kölön új kalaptartóba és az ajtókra szerelve köztartóval szokás. Üdv:H.F.

dec. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]

Ez jó lehetne esetleg?

dec. 27. 11:54
 5/6 feri 45 ***** válasza:
Megnéztem a Suzuki-JBL-Stage2 hangszóró adatait. Nem közlik, hogy a tekercs huzala mekkora átmárőjű réz vagy alu huzal, továbbá a tekercs átmérőjét, menetek számát. Ebből lehet kövezkeztetni a teljesítményre. A közölt "max 240 W, és 40watt" értékek nagyon kereskedelmi marketing adatok. A frekvencia sávja a koncentrikus kivitel miatt jó lehet, de a megszólalása a kocsi utasterében, hát az egy más kérdés. Üdv:H.F.
dec. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!
dec. 28. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!