Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hangszórót válasszak?

Milyen hangszórót válasszak?

Figyelt kérdés

Annyi van, és egyátalán nem értek hozzájuk, szóval képtelen vagyok választani. Segítenének?


-házon belül használnám, telefonnal


-nyilván nem árt, de nem muszáj vízállónak lennie


-nincs szükségem őrületes basszusra, a hangzását illetően inkább számomra az a fontos, hogy a zene apró részletei ne vesszenek el


-nem kell nagyon hangosnak lennie, 10-ből 9-szer a normál beszéd hangerejének a szintjén használnám


-vezeték nélkülinek kell lennie


-nem sokat tudok ezeknek a kütyüknek az akksijáról, de olyan 7 óra üzemidőnek örülnék :D


-max. 20.000 Ft-ba kerüljön (bár ahogy néztem, ennyiért 5 óra üzemidővel tudnak csak szolgálni)


Előre is köszi!



dec. 22. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

vezeték nélküli, vízállóság, zene részletesség, 20.000Ft nem fér össze. A legtöbb ennyibe kerülő hangszóró nemhogy monóban szól, egy egyszerű középtartományhoz való hangszóró van benne, a részletes hanghoz pedig egy mélynyomó, középsugárzó és egy magas kell.

Tény, nem Bluetoothos, de ez a legjobb vétel: [link]

dec. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy nem kell vízállónak lennie😭😭
dec. 22. 18:13
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

akkor miért írtad le?

Nem kell a tetejére tenni a poharat, nem polcok. WC-re se vidd magaddal, ha félsz, hogy beleejted.

dec. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem JBL GO van, teljesen elégedett vagyok vele. Munka közben zenehallgatásra tökéletes.
dec. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hallod, random akárhányszáz forintos fullkínai boltban kipróbáltam pár bt hangszórót, rendesen a külsőre jónak tűnők közül a legkisebb, legolcsóbb, egy H@F F116 csuda lett olyan, kemény 5000 pénzért, ami el tud morogni a konyhában, pici EQ, inkább lent vagy fent és sarokban elhelyezéssel úgy, hogy egyfajta élvezhetően szól egy vízcsobogás-edénycsörgés mellett, alig-alig kompromisszumos szövegértés mellett. Podcast és semmi EQ mellett, főleg közelről, telefonállványként is funkcionálva, gyakorlatilag csak a botmixer harsogja teljesen túl... Persze minden ilyen alkalmazásra ott az agybadugós cucc, de érted, már-már alkalmas ordítani is kemény ötezerért.


EQ-zva basszusra egyébként beszélgetés alatti hangerő nem torz, és semmi valódi mély nem jön, inkább csak kb 95-110 Hz fölött indul meg, viszont normálisan dobja a harmonikusokkal megvalósított pszeudo-mélyeket kb 70-75Hz-ig, ha alatta is fent hagyod az EQ-t.


Számtalan jobb létezik egyébként, picit belenézve a nyúlüregbe 15-20k közt ki tudsz youtubeozni (jóféle fej/füllhallgatóval nekiállva) olyan durvákat, amiket semmilyen brand nem vág hozzád a triplája alatt, és még hangerő is van rendes mélyekkel. Nyilván az ünnepeltek közt is a méretesebb mindig kerekebb basszusokat ad.


Tényleges durva szólásra inkább rendelnék aliról valami erősen HQ bluetooth receiver cumót, megfelelő extrafunkció-kínálattal, és azt kötném valami emberszámba vehető szub+top párra, vagy legalább valami létező 2.1-re az élvezhetőbbek közül.

dec. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kieg az #5 válaszomat: nyilván a mozgathatóság lehet kompromisszumos, de idióta dobozhang és letompuló magasak nélküli megszólalásra jobb nem bluetooth megoldások közül szemezgetni, főleg hogy messze nem áll meg 10-15k ártöbblettel ugyanaz a minőség full bt cuccban, és még a TWS küzdelmet is kapod velük ahelyett, hogy eredendően sztereó lenne a target.

Esetleg magad építette cucc a neked tetsző hangszórókkal és hangváltóval, beleépítve a receivert, közös hálózati tápellátásról egy dobozban. Még mindig nemigen költünk 60-80k fölött olyan cuccra, aminél számottevően jobbat jelentősen többért se tudnánk egy dobozba építeni.

dec. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!