Mélyláda építés otthon?

Figyelt kérdés

Ingyen szereztem 2 mélyládát üresen és 2 hangszórót ami kisebb mint ami volt eredetileg a dobozba de nyilván át tudom alakítani ha kell és már mondjuk el is lett egy kicsit kezdve csak kiváncsiság képpen. Kicsit próbáltam utána olvasni, hogy mi merre hány méter, de valahogy nem jutottam sokra. Annyira talán siekrült jussak, hogy zárt dobozt kéne csináljak ebből a nyitottból a hangszóró paraméterei miatt, viszont a doboz nagysága nem tudom mekkora kell legyen. Kalkulátorokat találtam de egyik 50l-t ad a másik 200-at, tuti valamit nem jól értek. A kérdés igazánól az lenne, hogy mekkora dobozt érdemes csinálnom?

Hangszóró adatai:


MNC 351 12 Re: 7.4 Ohm

Fs: 29.5 Hz

Qms: 2,83

Qes: 0,64

Qts: 0,52

Cms: 471,51 ľm/N

Mms: 61,73 g

Vas: 166,56 liter

BL: 11,46 T*m

SPL: 90,21 dB/W/m

EBP: 45,77


ezeket találtam róla ha minden igaz illetve a dobozról nyomok ide egy linket méretekkel: [link]



dec. 23. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

Ne törődj vele. Rakj bele valamit, szólni biztosan fog.

A többivel úgysem tudsz mit kezdeni.

dec. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
53%

Nos ha nem vagy igazi vájtfülü hangmérnök akkor:csinálj egy dobozt amibe belefér.

Igazi nagy dolgot amúgysem tudnál müvelni vele.

Mármint:mivel tömdki a ládát.

Mekkor a sulyt tegyél bele.

Hogy helyezd el hogy a lgejobb hang élményt nyujtsa.

stb.

dec. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Üregrezonátor. A térfogata adott, a csőhosszal tudsz viszonylag könnyen játszani, majd véglegesíteni. A cső keresztmetszete ránézésre elég kell legyen akármilyen durva Xmax-hoz. Arra ügyelj, hogy szólás és csillapítás közt köss egy jó kompromisszumot, meg hogy ne nagyon küldd meg semmivel az alsó határfrekvencia alatt!

Tömőanyagot akkor alkalmaznék, ha szabadtéren is nagyon kiemel, hátha egy kis hatásfok árán simul a Q ott is.

dec. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor a dobozt hagyjam meg így amekkora csak zárjam be és töltőanyagot rakjak bele, vagy maradjon meg a 2x8x53as lyuk neki? Igazából egyelőre csak 4db orion hs400 mellett szólna, legyen egy kis extra mély, amennyit nyílván ezekből ki tudnék hozni
dec. 23. 17:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Javasolt irodalom:

H. H. Klinger - Hangdobozépítés (Marktech Kft., Budapest, 1991, ISBN: 963-85041-02)


Segédszoftver a tervezéshez:

WinISD Pro: [link]

dec. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A hallgatandó zenék, a szoba és a hangzásbeli ízlésed függvényében simán lehet, hogy szeretni fogod jól bélelt zárt dobozban azokat a mélyeket, és a könnyebbség is emellett szólhat. Egy próbát megér, semmi igazán visszafordíthatatlant nem kell csinálj első körben. Akár egymás mellé is teheted a két megvalósítást, és össze is lehet kóstolni őket egy balance csavarászattal. A zárt doboznál érdemes ügyelni rá, hogy ne szeleljen. Akkor a jó, ha kellő óvatossággal benyomva tartod a membránt pár másodpercig, és azonnal visszatér, nulla, vagy nagyon-nagyon minimális lassú visszaereszkedéssel a legvégén.
dec. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk az az Fs eléggé csábít egy külön oda jó reflexláda megépítésére...
dec. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!