Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Smart TV-é milyen előnyökkel...

Réka62 kérdése:

Smart TV-é milyen előnyökkel jár, ha éppen uj (használt) TV kell vennem, mert tönkre ment a háttérvilágitás a LED TV-émnél?

Figyelt kérdés

dec. 30. 10:15
1 2
 1/17 Zzzoli ***** válasza:
100%

Előnyei például hogy ha kedved tartja előfizethetsz streaming szolgáltatókra és a beépített/telepíthető appokon keresztül nézheted, hallgathatod.

A telefon képernyőjét vezeték nélkül bármikor átküldheted, ha például ismerősöknek, rokonoknak nagyban meg akarsz mutatni pár fotót.

A youtube is elérhető azonnal, elég ha telcsiről nyomod az átküldést, de a tévén is idíthatod.

Számítógépedről, laptopodról is tudsz átküldeni filmeket, zenéket különösebb erőfeszítés nélkül, akár a Plex médiaszerveren, de bármely más lehetőség használatával....

Mobilról távirányíthatod, applikációval.

A böngészőt nem említettem, de akár böngészhetsz is, nyilván kompromisszumokka.

dec. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan előnyei lehetnek, hogy ha van valamilyen mozicsatorna előfizetésed, akkor a TV-n lehet hozzá applikáció, amivel egyből el tudod indítani. De én például a filmeket is úgy nézem, hogy a TV saját lejátszóját használom, némi telefonos csavarral, illetve van Spotify előfizetésem, és ezt is támogatja a TV, ami rá van kötve az erősítőre, ráadásul van olyan funkció, hogy kikapcsolja a kijelzőt is, tehát az nem megy feleslegesen, ilyenkor a telefonom, meg távirányítóként működik, és ami zenét kiválasztok, azt tudom hallgatni.
dec. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért a hátrányokat is említsük meg: baromi gyorsan elavul. Egy 5 éves tévét már simán nem támogatnak a streaming szolgáltatók, a 9 éves Samsungom már a YouTube is megerőlteti, bár az még működik, de Netflix nuku, még az Eurosport Player se megy rajta, pedig az működött 2014-ben, volt hozzá letölthető applikáció. Most már csak néhány külföldi adóé van, de egy oldalra kiférnek. A készülék maga tökéletesen működik, hagyományos tévéadást lehet rajta nézni, de azt egy olcsó butatévé is tudja. Egyedül a hálózati lejátszás ami még kifogástalan e régi készüléken és nem hagyományos tévé.
dec. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Zzzoli ***** válasza:
100%

#3

Ebben igazad van, sajnos akkor is tapasztalhat hasonló problémákat ha egy legalsó kategóriás készüléket vesz.

dec. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az 5 éves elavulást, ami csak támpont, én nem nevezném villámgyorsnak, ezekben nem csúcshardverek vannak általában, azt is figyelembe kell venni. Az enyém kb. 4 éves, és pl. a YouTube jól megy. A többi már nehezebben, de ez így volt már az elején is, nagyon gyenge és kényelmetlenül kezelhető szemét, pedig Panasonic.

Kérdező, nem minden app érhető el minden okostévén, ez a rendszertől is függ. Ha nem Android, Google, LG (WebOS) vagy Samsung (Tizen), akkor általában a filmes streamingek közül csak Netflix és Amazon Prime Video van az ismertek közül, főleg ha nem új.

dec. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
#5 azért a készülék élettartama alatti elavulás nem szerencsés. Márpedig egy tévé élettartama bőven 5 év felett van, a jövőre 15 éves első generációs Panasonic LCD tévém is kifogástalanul működik, doboz és kártya nélkül fogja a MinDig TV-t és a Digi kábeltévét is, valamennyi funkciója korlátozás nélkül használható. A Samsungnak ellenben a meghirdetett funkciói közel fele használhatatlan. A tévéadást veszi, hálózatról és USB-ről lejátszik mindent amit újkorában is, de a YouTube mire behoz bármit beleőszülök, pedig régen jó volt, streaming felejtős pedig régen működött, alkalmazások eltűntek... Ezek azért olyan dolgok, amik befolyásoltak annak idején, hogy okostévét vegyek és ne hagyományosat. Szóval jogosan érzem magam átverve, hogy a készülék élettartama alatt (sose volt szervizben, se megbontva a burkolata) vásárlást befolyásoló funkciók tűnnek el.
dec. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ez már nem a gyártó hibája, az újabb kódolások erősebb hardvert igényelnek, cserébe pl. nagyobb felbontást kapsz ugyanakkora sávszélességen. Most álljon le a fejlődés, hogy a streaming 20 év után is menjen ugyanazon a gyenge tévén?
dec. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Sajnos idővel elavulnak igen. De ha ez megtörténne, kell venni 20ezerért egy "TV-okosítót" (és ennyiért nem noname kínait kapsz hanem rendes GoogleTV-t), és onnan kezdve azt használod.
dec. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Amikor színes lett a tévé figyeltek arra, hogy kompatibilis maradjon a régiekkel. Amikor sztereó lett dettó. A modern tévékben a mai napig előfordul analóg tuner, pedig lassan 10 éve lekapcsolták. A YouTube is támogatja a mai napig a h264 kodeket, csak ki kell erőszakolni PC-n, így baromi régi gépeken is elfogadható minőségben megy. A TV is használhatná azt az újabb, megerőltető VP9 helyett, amitől egy 15 éves PC is megfekszik. A digitális földi adás fejlesztését is megoldották úgy, hogy az analóg átálláskor osztogatott/akkoriban kapható eszközökkel kompatibilis maradjon - mint mondtam, a 15 éves tévém minden további nélkül befogja. Szóval meg lehetne oldani ha akarnák. A tévéokosító valóban jó ötlet, azoknak akik hagyományos tévét választottak és utólag rájönnek, hogy az okossal jól jártak volna. De én egyszer már felárat fizettem azért, hogy megkapjam ezeket a funkciókat. Most vegyem meg újra...
dec. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Lehetne a YouTube app-ban egy kapcsoló erre a beállításoknál. Talán nem érdekük, hogy több sávszélességet foglalj el, ezért nincs. A tévégyártók sem erőltetik, mert vehetsz új tévét is inkább... Amúgy szerintem is egy Chromecast lenne számodra a megfelelő. Bár felárat fizettél az okos funkciókért, fogadd el, hogy azokat már nem tudod (kényelmesen) használni. Itt nem érvényes a visszafelé kompatibilitás a végtelenségig, és ezzel szerintem nincs akkora probléma.
dec. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!