Ez a cucc mire való?

Figyelt kérdés

[link]

Jelenleg nálam úgy néz ki, hogy jön a szolgáltató kábele. Az be van dugva egy CI+ kártyába, az mag a tévébe. Ez ugyanazt tudja, mint a kártya, vagy ez teljesen más?


dec. 30. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

- ehhez nem kellene szolgáltatói kábel hanem saját antennával tudod fogni az adásokat

- viszont ebbe nem lehet dugni szolgáltatói CI kártyát szóval csak a pár db ingyenes adás lenne fogható vele.

dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És olyan kártya, vagy doboz van, ami a szolgáltató kábelével működik? A cél az lenne, hogy a szolgáltató kártyájára felszámolt havi bérleti díjat ki lehessen váltani.

Több tv-re éves szintem ez sem kevés költség. Ha lenne olyan sajt tulajdonú kütyü, amivel működne, érdemes lenne beruházni rá. Így a szolgáltatónak csak a szolgáltatásért fizetnék. Ilyen van?

dec. 30. 12:39
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal a szolgáltatók kütyüi megvásárolhatóak, bár borsos áron, de megvásárolhatóak.

De majd ha lesz több időm, délután/este, keresek neked CI kártyát fogadni tudó cuccost.

dec. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

DVB-T (terrestrial, földi sugárzás)

DVB-C (kábeles)

Például a Digikábel standard DVB-C, de ezt már megszokhattuk, soha nem írtok szolgáltatót, mert nem akarjátok a gyorsabb választ.

dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Ez a cucc mire való?"

Ez egy földfelszíni (tehát szükséges hozzá egy UHF vevőantenna - [link] - amit a legközelebbi adótoronyra - [link] - irányítasz) DVB-T2 (tehát digitális) vevő, kis hazánkban a MindigTV ingyenes, kódolatlan adásait:

[link] - első táblázat

tudod fogni vele.


"Jelenleg nálam úgy néz ki, hogy jön a szolgáltató kábele. Az be van dugva egy CI+ kártyába"

Nem a "CI+ kártyába" van "beledugva" hanem egy - feltehetőleg, mert nem írtad le, melyik szolgáltatóról van szó - DVB-C vevőbe.


"Ez ugyanazt tudja, mint a kártya, vagy ez teljesen más?"

Teljesen más, ez földfelszíni, kódolatlan adások vételére alkalmas.

Van olyan - például:

[link]

ami már kódolt földfelszíni adások (Itt: [link] lásd a 2. és 3. táblázatot) vételére is alkalmas, ehhez a MindigTV előfizetés révén biztosít kártyát.


"És olyan kártya, vagy doboz van, ami a szolgáltató kábelével működik?"

A szolgáltató - feltehetőleg - kábelén levő adásokat csak DVB-C-képes vevőkészülékkel tudod fogni.


"Ha lenne olyan sajt tulajdonú kütyü, amivel működne, érdemes lenne beruházni rá. Így a szolgáltatónak csak a szolgáltatásért fizetnék. Ilyen van?"

DVB-C ( [link] ) vagy kombinált DVB-T+DVB-C (ilyesmiket linkeltem be az előbb) vevő kell (ha a TV alkalmas rá, és van CL+ kártyafoglalata, akkor az is jó lehet - csak tudni kellene a TV(-k) pontos gyártóit, típusait, illetve hogy melyik szolgáltatónál vagy).

dec. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Az be van dugva egy CI+ kártyába, az mag a tévébe."

A kábel a TV-be megy és van TV-be dugható kártya (foglalat) is.

Kártya a videojel titkosításának visszafejtésére kell, tehát csak a kódolt műsorokhoz.

DVB-C viszont a modulációs rendszer. Demoduláció után kapod vissza a videojet, majd azt kell dekódolni, tehát ez két külön dolog.

dec. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem nem tudod kiváltani, különben nem is lenne értelme. Próbáld ki, mit tudsz nézni a kártya nélkül, azokat valószínűleg át tudod vinni más tévékre is.
dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A kártyát nem, de a CI+ imterfészt meg tudod venni. Nekem 3 darab saját van, évekkel ezelőtt vettem, amikor még UPC volt, mert nem akartam rájuk havi bérleti díjat fizetni havonta. Az előfizetéshez díjmentesen jár egy darab kártya, minden továbbiért díjat számítanak fel. Így most kijövök a két tv esetében egy darab kártya díjjal pluszban. Ez nekem megéri, cserébe nincs box, meg külön távirányító.

[link]

dec. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Elnézést, rosszul emlékeztem! Valóban a koax kábel a tv-be megy, a CI+ kártya, meg közvetlenül a tv(k) foglalatába. Nincs semmilyen egyéb vevő készülék. A szolgáltató a Vodafone. És igen 1 db kártya jár alapból, a többiért havidíjat kell fizetni, amit évről évre emelnek. Ezért merült fel bennem, hogy ha meg lehetne venni ezt a kártyát fixen, inkább fizetnék érte egyben 10-20e Ft-ot, mint apránként évek alatt a többszörösét.
dec. 30. 17:18
 10/13 A kérdező kommentje:

A tv-k típusai, ha ez is lényeges:

- SHARP 32BC2

- a másik valami régebbi 6-7 éves Auchan sajátmárkás, meg nem mondom a pontos típusát...

Mindkettő ugyanígy működik, koax kábal a tv-be megy, a tv CI+ slotjába meg a szolgáltató kártyája. Semmilyen más kütyü, vevő nincs.

Utóbbi tv lassan lehet hogy le lenne váltva valami jobbra. Még fogalmam nincs mire...

dec. 30. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!