Miért búg a hangfal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan problémám van, hogy vettem egy tv-t amin csak optikai hang kimenet van nekem viszont egy régebbi hifim van amit rá szeretnék kötni. Úgy oldottam meg, hogy vetten egy átalakítót amibe az egyik felén bemegy az optikai kábel másik felén RCA kábel jön ki aminek a másik végére be tudok dugni egy jack kábelt ami a hifihez megy. A gond csak az, hogy az egyik hangfal szól csak a másik csak búg. Mi lehet a probléma és hogy tudom orvosolni?

jan. 24. 13:29
1 2
 1/16 anonim válasza:
Vegyél masikat és nem bug
jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2db RCA van?
jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Morzsi007 ***** válasza:
Rossz az átalakító vagy a kábel vagy a hifi. Próbáld másik kábellel vagy hifivel.
jan. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Szirty ***** válasza:

"másik felén RCA kábel jön ki aminek a másik végére be tudok dugni egy jack kábelt ami a hifihez megy"


Nos akkor RCA vagy jack, mert nem mindegy!

jan. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy Optika -> D/A konverter -> RCA kimenet -> Mini jack bemenet -> Hi-fi ???


Cseréld fel a D/A konverteren az RCA csatid Piros és Fehér oldalát, ha akkor is lesz hang akkor a D/A konverteredig jó a rendszer. Ha a hang teljesen eltűnik, akkor a D/A konverter vagy a TV kimenet a rossz (a TV-n szoftveresen általában állítható a digitális hangkimenet, lehet csak rossz mód van kiválasztva)

jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Úgy van, hogy a tvből megy az optikai kábel a D/A konverterbe, annak a kimeneti oldalán RCA kimenet van oda van bedugva egy olyan kábel aminek az egyik vége RCA a másik vége meg egy olyan dugalj amibe be lehet dugni a jack dugós kábelt ami megy a hifihez. A hifi meg a jackes kábel biztos, hogy jó mert telefonba ha bedugom akkor szólnak normálisan a hangfalak. Hogy cseréljem fel az RCA csatlakozót? A piros dugjam a fehérbe a fehéret a pirosba? A TV-t átállítottam digitális hangkimenetre de akkor sem jó.
jan. 25. 10:36
 7/16 Morzsi007 ***** válasza:
Akkor már csak a másik kábel (Jack anya-RCA kábel), amit bedugsz az átalakítóba az lehet hibás, vagy az átalakító. Az optikai kábel a helyén van rendesen?
jan. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Morzsi007 ***** válasza:
A jack kábel 3 pines vagy 4?
jan. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"A piros dugjam a fehérbe a fehéret a pirosba?"


igen

jan. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam az RCA felcserélését, semmi nem változik ugyanúgy csak a bal oldali hangfal szól a másik meg búg. Akkor a konverter az jó? Az RCA - jack anya kábel lehet a hibás?
jan. 26. 13:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!