Miért búg a hangfal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan problémám van, hogy vettem egy tv-t amin csak optikai hang kimenet van nekem viszont egy régebbi hifim van amit rá szeretnék kötni. Úgy oldottam meg, hogy vetten egy átalakítót amibe az egyik felén bemegy az optikai kábel másik felén RCA kábel jön ki aminek a másik végére be tudok dugni egy jack kábelt ami a hifihez megy. A gond csak az, hogy az egyik hangfal szól csak a másik csak búg. Mi lehet a probléma és hogy tudom orvosolni?

jan. 24. 13:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A négy kontaktos jack lesz a hunyó, csomó mindenben én is úgy tudom használni az eltérőt, hogy adapterre dugom.

Kifejteném. Van egy telefon headset, tehát mikrofonnal, négyfelé osztott jack dugóval. Bedugnám hangkártyába, ugyanaz van, mint neked, hogy az egyik szól csak. Rászúrom egy adapterre, amin ilyen combo jack aljzat van, és kettédobja rózsaszín mikrofonjackre meg zöld fejhallgató jackre, akkor rögtön semmi baja. Ugyanez pepitában is előfordul, amikor a normál jack nem akarja az igazságot a combo aljzatban, de az sokkal-sokkal ritkább. A szabvány előírja, hogy teljes kompatibilitásban kellene legyenek, de esélyesen a régebbi dolgok és a régebbi gyártósorok nemigen lehetnek tekintettel erre, főleg a hagyományos, három kontaktos jack aljzatok esetében.

Szóval lehet kell egy ilyen Y adapternek látszó tárgy neked zöld és rózsaszín jack bácsival, amik egy négykontaktos jack nénibe torkollnak. Keresgélés közben TRS és TRRS is szokott lenni a nevük, T: tip, R: ring, S: sleeve, a jack kontaktjainak neve. Ugye a TRRS-en két ring van, amerikai nagyon.

jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

vegyél egy ilyet:


[link]

jan. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Okes, holnap veszek egyet megpróbálom, köszi az infókat
jan. 27. 01:02
 14/16 A kérdező kommentje:
Na vettem egy ilyen kábelt, megoldódott a probléma! Köszi a segítséget! :)
jan. 27. 11:51
 15/16 anonim ***** válasza:
Na, ennek örülünk!
jan. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Laly1972 válasza:
Jackel csatlakozik a kábel az erölködőbe??? Felejtős....
febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!