Elektrosztatikus hangfal, érdemes foglalkozni vele?

Figyelt kérdés
Lett egy lehetőségem, hogy nagyon jutányos áron hozzájussak egy MartinLogan elektrosztatikus hangfalpárhoz. Egyszer hallgattam már ilyen hangfalat, légiesen szellősnek, és tisztának éreztem a magas-közép szekciót, a mély viszont nagyon hervadt volt. Amihez hozzájuthatnék, annak van külön mélyládája, amit hallgattam annak nem volt. Az érdekelne, milyen hosszabb távú kiadásokkal számolhatok egy ilyen hangfallal, mennyire üzembiztosak, mi mehet tönkre benne, mire vigyázzak a megvételkor. Az is érdekelne, hogy az extravagáns megjelenésen kívül van-e valami plusz ami egy hagyományos, tekercses felső kategóriás hangfal fölé emeli, vagyis nem-e csak egy nagy hűhó a semmiért.

jan. 24. 17:47
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
Én a Popori féle hangfalat halottam egyszer bemutatóteremben. Szerintem tökéletes a hangzásvilága és külön basszuskiemelés sem kell 20-20000Hz lefedés mellett de ezt neked kell megítélned. Keményebb zenék kedvelőinek felesleges megvenniük ott nem érvényesül a részletgazdagsága. Ha olcsón megkapod és van hozzá kellő hallásod is ne habozz. Nem tudom mi a gyenge pontja de így ránézésre jó porfogó lehet, talán nem ártana egy komolyabb légszűrőt is venni mellé.
jan. 25. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A porfogásra én is gondoltam, ráadásul ezt még tetézheti, hogy elektromosan fel van töltve a hangsugárzó. Nem nagyon találtam róla semmit, hogy a szálló porral mit tesz a hangfal. Rosszabbik esetben elektromosan feltölti a lebegő porszemcséket, és mint egy mágnes magához vonzza. A popori féle sugárzó 11 miláért már szólhat szépen, ennek az árnak a töredékében gondolkodok. Klasszikus zenére kellene, a keményebb hangzásra van hagyományos hangfalam.
jan. 25. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!