Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Üdvözlet! Milyen légmagos...

Ballon2019 kérdése:

Üdvözlet! Milyen légmagos tekercset építsek a PA 15 hangfalaimba annak érdekében, hogy kismértékben javítsak a mély hangzáson?

Figyelt kérdés

Van egy T.amp E-400 (2x 190 W at 4 Ohm, 2x 120 W at 8 Ohm) erősítőm és hozzá két The box PA15 ( 15" speaker and 3" tweeter, 200 W RMS/ 800 W peak, 8 Ohm) hangfalam. Tisztában vagyok vele, hogy nem minőségi darabok. Úgy általánosságban elégedett vagyok a hangzással. Többnyire halkan, negyed hangerőn hallgatom és kevésnek találom a mély hangzást. A Bheringer keverőm szabályzói a képen látható állapotban vannak, így még elfogadható valamelyest, de szeretnék belőle mélyebb hangokat kicsikarni. Szétszedtem a hangfalat és van benne hangváltó, de a mély hangszóró közvetlenül a bejövő vezetékre van kötve. A panelon látszik, hogy helye lenne egy tekercsnek, így azt gondoltam, hogy valamilyen légmagos tekercset sorba kötnék a hangszóróval. Nem mély ládát akarok csinálni belőle! A hangján szeretnék kismértékben korrigálni.


Kép a keverő beállításairól: [link]

Kép a hangváltóról, hangfalról: [link]


Előre is köszönöm szépen a választ!



febr. 1. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
A mély hangszóróval sorosan kapcsolt tekercs feladata, hogy a mély hangszóróra ne kerüljenek rá a magas hangok. Ez a tekercs a mély hangokat nem befolyásolja, vagyis ezzel nem tudsz a mély hangokon javítani. Ha egy hangszóró nem képes a mély hangok megfelelő átvitelére, akkor valamit lehet segíteni a mély hangok kiemelésével, de az igazi megoldás egy jobb mély hangátvitelű hangszóró lenne. Az is segíthet, ha a hangdobozokat teljesen a sarokba állítod, úgy, hogy a falakkal 45°-os szögben legyenek, ez valamelyest kiemeli a mély hangokat.
febr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Morzsi007 ***** válasza:
35%
A hangfalkábel nem túl vékony? Úgymond hangváltó nélkül üzemel most a mély, így kap közép és magas frekvenciákat is, ami miatt nem annyira hallható a mély hang. Ez biztos számít, de lehet más gond is van.
febr. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szirty ***** válasza:

"Ez a tekercs a mély hangokat nem befolyásolja, vagyis ezzel nem tudsz a mély hangokon javítani."


Igen. Ezzel több mély nem lesz.

Ugyanakkor kevesebb lesz a többi.

Vagyis arányaiban több mélyhang lesz abban ami kijön, mert a dolgot az arányok döntik el. :)

febr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!