Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hálózati audio lejátszó vagy...

Hálózati audio lejátszó vagy a számítógép jobb zenehallgatásra?

Figyelt kérdés

Van egy erősítőm, egy pár hangfallal, és egy usb-s dac is. Tabletről és cd-ről hallgattam eddig zenét, de kényelmetlen. A saját asztali gépem pedig messze van a hifitől, egy másik szobában, és nem fogom átvinni. Mivel csak digitális formátumot hallgatok ezért kellene valami lejátszó eszköz.


Olyan kellene aminek van tárhelye is, és pendriveról vagy külső SSD-ről is tudjon zenét lejátszani.

Szerintetek érdemes lenne vásárolni egy hálózati audio lejátszót vagy összerakni egy zenehallgatásra szánt PC-t?

(A PC ilyesmi lenne: egyszerűbb gépház, gyors RAM, 4TB SSD, egy közepes proci, és egy nívósabb belső hangkártya, dedikált videokártya nem is lenne benne)


Soha nem volt még hálózati lejátszóm ezért nincs semmi tapasztalatom velük. Nézegettem őket, tudnak spotify-t, tidal-t, mindenféle formátumot lejátszanak, komolyabb dac is van bennük. Viszont tudnak-e többet, mint egy PC?



#számítógép #HiFi #zenehallgatás #hálózati médialejátszó #hálózati audio lejátszó
febr. 15. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A házban/udvaron akarsz zenét hallgatni?

Ha igen nem kell pc elég csak egy JBL meg egy (üres tárhelyű) laptop :)

febr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a TV-m ismeri a Spotify-t, és a házimozi miatt eleve össze is van kötve az erősítővel. TV-is bevagyok lépve, és ilyenkor a telefonom úgy működik mint egy távirányító, minden amit kiválasztok az megy utána a TV-n, ráadásult a TV kijelzője menüből kikapcsolható, így az nem is megy feleslegesen.
febr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Ez esetben kell majd egy az igényeidnek megfelelő aktív, v passzív hangrendszer, mármint ha a meglévőt nem akarod áttelepíteni. Ha ez megvan és csatlakoztattad a PC-hez akkor eldöntheted, hogy ez elég e vagy többet szeretnél. Nekem megfelelő az a hangzás amit a PC, v a laptop tud kierősítve 2x 0.2 -re. Nálam is hasonló megoldás van mint a 2 hozzászólónál,( vagyis Tv is van a láncban ) csak én nem telefonról irányítok hanem egy vezeték nélküli egérrel magát a laptopot.
febr. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer kölcsönben 2 hétre, kaptam tesztelésre egy Cambridge Audio XCN V2 típusú lejátszót. Nem volt rossz, de nem is mentem le hídba tőle. Ha digitálisan akarok muzsikát hallgatni, akkor ott az iMac + Parasound Zdac v.2 DAC + Sugden erősítő + Dali hangfalak. Bőven elég szerintem.


Szerintem jobb a PC, mert magad állíthatod össze a konfigurációt. Persze vannak drága nívós hálózati audio lejátszók is 500ezer-1 millió forintért, de szerintem egy harmad vagy negyed annyiba kerülő pc is tenné a dolgát.

febr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
73%
Esetleg egy jobb külső hangkártyát is veszel.
febr. 17. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meg merem kockáztatni, hogy valamelyik jóárasabb, nagyobb tudású RaspberryPI jellegű kis ARM cumó bőven elég lenne, és amíg USB van, addig meg tudod válogatni, milyen DAC lesz a kimenet. Lehet, hogy alul kell feszelni és kicsit benne van a pakliban az is, hogy inkább lejjebb kell venni majd az órajeleket, hogy a hűtés sose nyerítsen fel, de onnantól kezes bárány, bejáratott szoftverekkel kb mindent. Esetleg egy RPI Zero 24/7 fájlszervernek, csak hogy a PC flexibilitásával is el tudd érni a komplett könyvtáradat. Időtállóbb lehet egy sokkal bővíthetőbb dedikált NAS, meg kb csuklóból be lehet állítgatni. Érdemes olyat nézni, amit azért át lehet flashelni FreeNAS-re, vagy amit választasz...
febr. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
en meg merem kockaztatni, hogy zenere oregebb asztali gep hangkartyaval es audiophile linux nevu operacios rendszerrel tokeletesen elegendo
febr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!