Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen DAC-ot vásároljak,...

Milyen DAC-ot vásároljak, számítógépes zenehallgatáshoz?

Figyelt kérdés

Jelenleg elég "maszek" módon van megoldva a zenehallgatás. :D

Van egy pár 3-utas Jamo Compact 90 hangfalam, és egy Yamaha RX-300 receiver. A zene forrás, pedig egy iMac. 3,5 jack - 2x RCA átalakító kábellel van összekötve az iMac és a receiver. Ez a lánc. :)

Alapvetően szépen szól, viszont szeretnék egy kis tuningolást. Mivel flac-et (ritkábban wav-ot) hallgatok, ráadásul olyan zenéket amikben több az akusztikus hangszer, így szeretnék egy kicsit analógosabb hangzást.


Egy ilyen "lánc"-hoz milyen DAC-ot ajánlotok? És azt hogyan kössem be a rendszerbe?



#zenehallgatás #dac #iMac #digital-analog converter
2019. nov. 16. 21:12
 1/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sony NW-A45 USB-s hangkártyaként tud működni.
2019. nov. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez a Sony NW-A45, egy "mp3-lejátszó". Értem én, hogy lehet külső hangkártyaként is használni. Ugyanakkor nem ez az elképzelés. Valami "asztali" DAC kellene.

Egy például ilyen jó lenne:

[link]


Ezen van USB. RCA-kkal összekötöm az ezt a DAC-ot az erősítővel, usb kábellel pedig az iMac-el. Remélem jó így.

2019. nov. 16. 22:45
 3/10 A kérdező kommentje:
De ez kompatibilis iMac-el??
2019. nov. 16. 22:45
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Értem, csak nem tudtam mire gondoltál pontosan. Ez nem tudom kompatibilis-e imac-el, nem írnak róla semmit, de jónak tűnik amit belinkeltél.
2019. nov. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy DAC-nak nem kell semmivel sem kompatibilisnek lennie (Hacsak nem, egyben médialejátszó is. De amit belinkeltél az egy normál DAC. ).

Ugyanis annyi a dac dolga, hogy az iMac-edből kijövő digitális jelet, átalakítja analóggá. Ez egy jelátalakító berendezés, lényegében.

Amúgy szerintem jó az az összekötés. RCA-kkal kötöd az erősítőhöz, usb-vel az imac-hez. Elvileg működnie kellene így. A Pro-Ject pedig jó márka.

2019. nov. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Cambridge Audio Dacmagic 100 pl, vagy az Emotiva DAC-ok is jók, az analógosabb hangért pedig koaxot használj összekötő kábelnek.
2019. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Cambridge Audio Dacmagic 100 pl, vagy az Emotiva DAC-ok is jók, az analógosabb hangért pedig koaxot használj összekötő kábelnek."


Az a gond, hogy a Yamaha erősítőmön nincsen coax, csak RCA aljzat. (Ez ilyen régi cucc). Viszont ha vennék egy ilyet:

[link]


Akkor ezt a DAC-ot rca-val hozzákötöm az erősítőhöz. Egy olyan kábellel aminek az egyik vége coax, a másik pedig 3,5-ös jack, ezzel kötném össze a DAC-ot és az iMac-et. Vagy ez így nem lenne jó?

2019. nov. 17. 17:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Dehogy is, a koax a forrás és a DAC közé kerül, onnan rca-n halad az erősítőbe és onnan a hangfalba.
2019. nov. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát ezt írom én is. A forrás az iMac, az iMac-nek nincs coax bemenete, csak 3,5-ös jack. Ezért kell egy olyan kábel, aminek az egyik vége coax, a másik vége jack. Ezzel lesz az Imac és a Dac összekötve. A DAC pedig rca-val lenne hozzákötve az erősítőhöz.
2019. nov. 17. 18:43
 10/10 Isti1976 ***** válasza:

Az iMac USB-n küldi digitális formában a zenét a DAC-ba és az fogja analóggá alakítani, a DAC analóg kimenete megy az erősítőre (RCA vagy jack vagy bármilyen analóg csatlakozóval).


DAC-ból vannak drága rossz és olcsó jó kivitelek is, létezik egy független oldal, ahol lemérik és osztályozzák őket, a "Review" menüpont alatt;


[link]


pl ez az apróság sokkal jobb lesz, mint a MAC-ed hangminősége, 80$, de a mérése alapján sokat nyújt;


[link]


de kedvedre tudsz mazsolázni a tesztelt eszközök között

2019. nov. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!