Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kérhetek egy kis segítséget?

Kérhetek egy kis segítséget?

Figyelt kérdés

Éppen új laptop vásárlásban vagyok. Nagyjából konyítok a dolgokhoz. DE csak nagyjából így elakadtam két dologban.


1. Az, hogy Processzor órajel: 0.9 GHz most jó vagy rossz? Azért zavart meg, mert 180ezres laptopnál 4.4 de a 280asnál már 0.9... Most akkor minél kevesebb annál jobb vagy minél több annál jobb?


2. Cache mérete mennyire mérvadó? Mármint megér-e 30ezer pluszt, egy 12MB-s vagy ha csak kb ennyi a különbség, akkor elég a 8 MB is?


Ja és még egy dolog, ami iszonyatosan kiakaszt (elnézést ez lehet agyzsibbasztóan hülye kérdés lesz, de...), ha azt írja, hogy Mikrofon bemenet: Nincs, az azt jelenti, hogy nem tudok beszélgetni, csak ha veszek hozzá mikrofont, mint a 2000-es évek elején vagy mikrofonos fülest?


Köszönöm a válaszokat! :)



márc. 9. 19:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
0,9? az milyen laptop?
márc. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem akarok nevet írni, még a végén nekem esnek a parasztok, hogy de jó kis reklám.... Lényeg, hogy nagy márka. Ugyanaz a márka, 180-ért 4.4-es, 210-ért 2.4-es 280-ért 0.9-es...


Ezért kérdeztem, hogy mivel ahogy nő az ár, úgy csökken, így gondolnám, hogy minél kevesebb, annál jobb... De az is lehet, hogy aki felvitte az adatokat elírta... Ilyen kicsi számot még nem láttam sok helyen.

márc. 9. 20:03
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Processzor órajel: 0.9 GHz"

"Azért zavart meg, mert 180ezres laptopnál 4.4 de a 280asnál már 0.9."


Az a 0,9 GHZ nincs elírva véletlenül az áruház által, ahol nézed a gépet? Meg tudod mutatni a laptopot, nagyon kíváncsi vagyok. Ugye nem valami használt helyről akarsz 300000 forintért laptopot venni?


Az, hogy nincs rajta mikrofon bemenet nem azt jelenti, hogy a laptop nem rendelkezik beépített mikrofonnal, hanem azt, hogy a laptop jack csatlakozója nem képes kezelni a hozzá csatlakoztatott fülhallgató mikrofon részét. Tehát ha mondjuk a Jack csatlakozóba dugsz egy olyan fülest vagy fejhallgatót, aminek van beépített mikrofonja, akkor az a mikrofon nem fog működni, hanem továbbra is csak a beépített mikrofon fogja a hangot rögzíteni. Ez az USB-n keresztül csatlakoztatott hangeszközökre nem vonatkozik, mert azok saját audio drivert telepítenek, így az teljesen más alapokon működik, és azt a mikrofont már nyugodtan tudod használni minden további nélkül, csak max át kell állítani az alapértelmezett felvevőeszközt a hangbeállításokban.


A cache pedig egy olyan dolog, amire nehéz válaszolni anélkül, hogy tudnánk azt, hogy mire használnád a laptopot, de a legtöbb esetben nem ér meg 30000 forint felárat a dolog.

márc. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Akkor ne mond meg b+! Nem is segítünk.
márc. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Senki nem fog HCSBCS-t alkalmazni, ha belinkeled azt a 0,9 GHz-es valamit, még akár az is megeshet, hogy mi helyetted rákeresünk a típusra, és kiderül, hogy jóval kedvezőbb a helyzet.
márc. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

ma 20:10

Te nem segítesz, de más aki nem olyan kőbunkó, mint te, igen. A válaszod jelentve. Szomorú, hogy itt tartunk, hogy itt tartunk, hogy ha az embernek kérdése van, belinkel valamit, akkor támadják, hogy "mennyit kapsz a hirdetésért" ha pedig nem ír nevet, akkor jönnek a gyerekes gyökerek, hogy "akkor nem segítek". Tudom én is, hogy általánosságban nehéz válaszolni, ahogy ez látszik a másik, értelmes személy kommentjéből is. De ha meg se próbálsz segíteni, akkor lapozz tovább, mert így csak a törölt kommentjeid száma fog nőni. De ha ez a célod, hajrá... További kellemes parasztkodást! :D

márc. 9. 20:22
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

1.: 0,9 Ghz-es processzorból is van ezer féle

2.: Számít a többi paraméter is, nem csak a CPU és annak sem csak az órajele.

3.: Lehet elírás is


De konkrét tipus nélkül egyikre sem tudjuk a választ, így hogy segítsünk?

márc. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

ma 20:07:

Árukeresőn néztem, annyi eszem nem volt, hogy külön boltoknál is nézzem meg, de most a kommented hatására így tettem és ott már úgy írják, hogy maximum 4.4 Ghz, szóval igen elírás lehet. De köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem rá.


Nem, szerencsére nem. Laptopot csak is újonnan veszek. Használtat maximum 50ért, főleg mivel általában mindig hazudnak, hogy mennyit volt használva/mókolva/stb... :D


A mikrofonnál ebben reménykedtem. Elég durva lenne, ha így visszafelé haladnánk. Teljesen lefagytam, ezért merült fel bennem ez a teljesen h-lye kérdés. Szóval köszönöm az értelmes választ. :)


Egyelőre még csak az alapokra használnám, de később még nem tudom, mi lesz a sorsa. De ha egy alap használat mellett (filmezés, netezés) annyit nem jelent a cache akkor megspórolom azt a 30-at is. Tudom, ilyenkor, ha az ember többet ad ki, már nem oszt nem szoroz, de sok kicsi azért sokra megy.


Köszönöm, hogy láthatatlanban is értelmesen segítettél! :)

márc. 9. 20:29
 9/13 anonim ***** válasza:

Már eleve úgy jöttél ide, hogy itt bunkók vannak: "nekem esnek a parasztok". Ilyen felütéssel miért vársz el normális válaszokat?

A 0,9Mhz-es cucc valszeg valami ősrégi celeronos aprócska netbook vagy ilyesmi.

Kérlek mondd el hogy milyen cuccról van szó! Látod, akkor is bunkók vagyunk ha nem mondod el, akkor meg mondd már meg, legalább tudunk segíteni és mehetsz a dolgodra, nem kell a bunkó parasztok válaszait olvasgatni.

márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
20:42: Nyílván nem a segítőkész személyekre gondoltam azzal a jelzővel... Válaszodnak azon részét, hogy "A 0,9Mhz-es cucc valszeg valami ősrégi celeronos aprócska netbook vagy ilyesmi." köszönöm, ugyanis ezzel ugyan burkoltan, de válaszoltál arra, hogy nem jó a 0.9-es. A legvégére meg csak annyit mondok: Aki akar és tud, válaszolt normálisan "semmi adat nélkül", tehát kérlek, ne általánosíts! Így sajnálattal látom, hogy lényegében te is csak kötekedni jöttél.... :/
márc. 9. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!