Vettem egy ilyen podcast mikrofont, de igazából rosszabb lett a hang, mert felveszi mostmár a cuppogást. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

[link]


Azért vettem, hogy a gép zaja ne hallatszodjon be, a zúgás tényleg kisebb. Van előtte ez a szűrő, amire azt mondták, hogy a levegővétel hangját csökkenti. Viszont ez a mikrofon olyan "jó", hogy felveszi azt a jellegzetes cuppogó hangot, amit a nyálad, azaz a nedves ajkad okoz, amikor kinyitod a szád. És ez baromi zavaró! Ettől már a zúgás is jobb. Túl közel vagyok vagy túl távol? Én pár centiről beszéltem bele. Ennek így nem sok értelme van.



márc. 14. 08:22
 1/5 Morzsi007 ***** válasza:
84%
Ezért szoktak hangelnyelőket alkalmazni, hogy csökkentség a környezeti zajokat. A mikrofon jelét vedd vissza, és beszélj közelebb, hátha jobb lesz, vagy valami szivacsot húzz rá.
márc. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A cuppogás beszédhiba, van rá tréning.
márc. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Megoldás arra hogy a gép zaja ne hallatszódjon be: Tedd a legtávolabbi helyre és vegyél bele normális ventillátorokat ami nem ordítva fújja a levegőt. Hangfelvételhez nem kell akkora teljesítmény, vissza lehet venni a ventillátorok fordulatát. Pakold körbe a gépet hangszigetelő anyaggal, vagy tedd a másik szobába.

A nyáladnak csak te tudsz parancsolni, tanuld meg hogyan ne nyálazd. Van erre is rengeteg praktika, youtubeon van podcasterképző. Ha távolabb teszed a mikrofont akkor a testnedveid hangjai nem fognak bezavarni.

Amúgy ez hallgatóként rohadtul idegesít.... Nem kell sterilnek lennie egy beszélgetős műsor, podcast hangjának, mert végülis csak beszéd és a mondanivaló a lényeg, nem a hang. De az nagyon zavaró és kiábrándító amikor felteszi a csiptetős mikrofont az ember a gallérjára és az összes nyelését és még a szívritmusát is lehet hallani.

márc. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gép zúgásátmár az ai is simán eltünteti már. Nem tudom milyen lehetőségek vannak, én az nvidiát ismerem, de azt nyilván csak nvidia videokártyával tudod használni.

[link]

Szóval ennyit a hipcsi-szupcsi mikrofonokról... ai már mindent megold 🙃

márc. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jah, csak az AI-s hang nagyon szhar! Sokszor teljesen embertelen, élettelen, szintetikus. Főleg ha látom is aki beszél, akkor nagyon nem adja.
márc. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!