Mekkora erősítőre lenne szükségem?

Figyelt kérdés
Van egy onkyo tx 8211 erősítőm amire 2 pioneer cs5070 , és 2 Hitachi HS330 hangszóró van csatlakoztatva. Az a kérdésem hogy nem kell e erősebb erősítő ha igen pontos számokkal megmondaná valaki mekkora és milyen típus?
márc. 17. 14:15
 1/4 Morzsi007 ***** válasza:

Ha jól néztem az erősítő 2x70W-ot tud 4 Ohm-on.

A Pioneer 70W RMS 8Ohm-os,

a Hitachi max 100W zenei 6 Ohm-os.

Szerintem elég az erősítő nekik, ha nem egyszerre szólnak a hangfalak.

márc. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyszerre van rá kötve mind a 4, ezért kérdezem ha vennék erősebb erősítőt jobban szólna?
márc. 18. 13:02
 3/4 Morzsi007 ***** válasza:

Két különböző hangfal más impedanciával. Lehet épp azért nem olyan jó a hangja, mert mindkettő szól. Ha párhuzamosan vannak kötve a hangfalak (Pioneer+Hitachi), akkor alacsonyabb lesz, mint 4 Ohm, ha még lejjebb esik, torzítás léphet fel és megterheli az erősítőt. Ha sorosan van a kötés, akkor viszont magas lesz az impedancia, ettől csökken a kimenő teljesítménye az erősítőnek.

Én egy pár hangfallal próbálnám ki, a Hitachi érzékenyebb és közelebb áll a 4 Ohm-hoz, ezzel nagyobb hang érhető el. Az más kérdés, hogy milyen a hangja. Hangfalkábel ne legyen túl vékony, 2-2,5 m2. Kb így ez a hangfal passzol az erősítőhöz.

márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is a "retro" Hitachi-ra szavazok, ez 2 csatornás erősítő, 4 hangfallal fele annyi jut 1 hangfalra.

De ezt te is el tudod dönteni, ha simán kapcsolgatsz közöttük.

Nagyobb erősítővel nem szól jobban, csak hangosabban.

A Hitachi elvileg 2dB-vel érzékenyebb, de mivel sokkal régebbi, így valószínűleg kevesebbet hazudtak, tehát akár még jobb is lehet, mint a Pana.

+3 decibel 2x akkora erősítőt kíván. Ez a fizika. Azaz a Hitachi-nak jóval hangosabbnak kellene lennie, ha hihetünk a számoknak, amit a gyártók megadtak.

Ez nem "watt" függő. Egy 5 wattos piezo sziréna megsüketíthet.

márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!