Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kocsiban a jobb oldalt mindhár...

Kocsiban a jobb oldalt mindhárom hangszóró elkezdett egyszerre recsegni?

Figyelt kérdés

Van egy 4 csatornás 6 hangszórós rendszerem, amiben ~3 hónap után a teljes jobb oldal egyszerre elkezdett recsegni (itt leállításkor még semmi gond nem volt, következő indításnál egyből recsegéssel indult). Állítgattam az erősítő és a fejegység beállításokat is, de mindenféleképpen recseg azon az oldalon mindhárom hangszóró, ha halk, ha hangos. A hangszórókat kb az első 20 órában bejárattam, illetve volt olyan hogy néha recsegett néha nem (ez az előző 20 éves gyári hangszórókkal is így volt). Most viszont mindig recsegnek. Az erősítés szintje egyébként közel minimumra van állítva, különben generátor zaj jelentkezik, amit erre dedikált szűrővel sem tudtam megszüntetni.


Egyébként a kérdéses hangszórók szépen szólnak, csak mellette van a recsegő hang.


Fejegység: Pioneer DMH-A240BTErősítő: AUDIO SYSTEM CARBON-240.4Hangszórók: Crunch GTS 62W/62C/62 (hátsó/első/kalaptartó)RCA: Ground Zero GZCC 5.3X 5M

A hangszóró vezetékek megfelelő polaritással lettek bekötve, viszont forrasztással és nem csatlakozókkal. Átnéztem minden csatlakozást és nem találtam csatlakozási problémát.

Jelenleg a forrasztások kivágásán és csatlakozó krimpelésen gondolkodom, de szinte biztos vagyok benne, hogy ez nem oldaná meg a problémát.


Az elmondottak alapján mi az ami a probléma lehet ?



márc. 20. 10:26
 1/4 A kérdező kommentje:
A generátor zajról annyit, hogy nem találtam jobb földelési megoldást ami megszüntette volna, illetve ha az RCA földeléseket összekötöm egy vezetékkel, vagy az autó testjére kötöm, elég durva zaj jelentkezik.
márc. 20. 10:28
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyenként elkezded megcserélgetni a két oldalt, és megnézed hogy hol megy át vagy marad ott a recsegés.
márc. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 feri 45 ***** válasza:
"anonim" módszerét is kipróbálhatod, de én másikat javaslok és ezt is próbáld ki. A jobb oldali hangszórókat kapcsold le és helyére külső hangszórót kapcsolj próba ként. A próba hangszóró lehetőleg nagy ohmos impedanciájú legyen. Ha ezzel is recseg, akkor valószínű, hogy a hangszóróid elromlottak. kérlek írj választ. Kösz. Üdv H.F.
márc. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
1 napot le voltak húzva (RCA a fejesről), aztán visszadugás óta jól működnek. Azóta nem jött elő a hiba, így sajnos tesztelgetni sem tudom.
ápr. 2. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!