Melyek a legjobb használt sztereo erősítők, illetve polc hangszórók 50000 forintig?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Sony F270 erősítőm és két pár Videoton hangfalam van (2050, 2550).

Szeretnék egy minőségibb irányba elindulni, emellett átköltöztetném a rendszert egy kisebb szobába a nappaliból, emiatt nem sem látnám értelmét a bitang hangfalaknak.

Youtuberól hallgatnék zenét (pop, electro), és lemezjátszón soft rockot, soundtrack zenét.

Köszönöm, ha segítesz! :)



febr. 17. 22:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Új vagy használt készülékben gondolkozol?
febr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szia, használtban, de lehet új is
febr. 17. 23:10
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom külön-külön 50000 a keret a hangfalra és az erősítőre.

Mindenesetre ha nem lenne már így is egy rakás hangfalam akkor ezt biztos megvenném, ennyiért ajándék.


[link]


A Videotonnál fényévekkel jobb.

febr. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

kis szobába, youtuberól zenehallgatáshoz egy ilyen bőven elég:

[link]

[link]

febr. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Mivel azt írod van lemezjátszód amihez kell phono bemenet én a sony-t megtartanám előfoknak és a tape vonalszintről vagy a fülhallgató kimenetről hajtanék vele mondjuk egy ilyen kis IC-s végfokot.


[link]


Ha majd megmondod mennyit szánsz rá összesen akkor többet tudok segíteni de ha 50 a keret akkor ezzel a konfigurációval lényegesen jobb hangot kapsz mint a sony+videoton.

febr. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%
Az az Edifier egy ipari hulladék és lemezjátszót nem lehet rákötni.
febr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#3 utánanéztem, az a hangfal 4 ohmos, a jelenlegi erősítőm meg 8, gondolom a kisebb hangfalak kisebb impedanciájúak? Ha igen, olyan erősítőt kell válasszak.


4# ez nem annyira tetszik, plusz mindenképp erősítős rendszerben gondolkodom. :)


5# erről tudsz további infót adni? Az a végfok jobb mint ami ebbe az erősítőbe van integrálva? Egyébként fejenként lenne ennyi a határ, összesen 100 ezret szánnék fejlesztésre. Mellette előerősítőre illetve hangszedőre gyűjtök. :)


Köszönöm az eddigi válaszokat!

febr. 17. 23:50
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Nincs összefüggés a hangsugárzó fizikai mérete és az ellenállása között.

A Sony is és az összes többi gyártó is "tól-ig" adja meg az impedanciákat.

A tied is ha megnézed 4-16 ohm-ot javasol.

Azt a hangszórót vedd meg mert fillerekért adja és ha te nem veszed meg majd én megveszem és duplájáért eladom fél év múlva vagy egy másikat a mostaniak közül.

Sokkal jobb mint ami a Sony-ban van ezt garantálom.

Milyen további infóra van szükséged?


Hangszedőt a dacapaudio.com-ról vegyél - az itthoniak mind gagyi utángyártottakat árulnak.


Előerősítőnek vagy phono bemeneteset vegyél vagy vegyél külön riaa korrektort és azt kössed a Sony tape bemenetére.

Én a Sonyt megtartanám előfoknak egyelőre - arra éppen megfelel.


[link]


Hol laksz amúgy?

febr. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

A 4. hozzászólás kivételével minden hozzászólást én írtam s mivel lepontozták az arra adott véleményemet nem írok ide többet.

Privátban írj ha van még kérdésed.

febr. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat! Riaa korrektorban gondolkodom, Pro Ject Phono Box e azt hiszem amit kinéztem. Miskolci vagyok.


Szerintem pont az pontozott le, akinek reagáltál a kommentjére. Foglak keresni! :)

febr. 18. 00:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!