Ha 12-24V 5A van írva az erősítőre, akkor milyen táppal tudom üzemeltetni?

Figyelt kérdés
Egy aliexpress sima erősítő, és azt írja, hogy, 12-24V és 5A kellene neki. Na most nekem nincs épp ilyen tápom, de van 21 volt 2A meg 19V 1A. Azt szeretném tudni, hogy ezek közül valamelyik jó? Ha 24 voltos és mondjuk az amper kicsi az megfelelő, vagy muszáj lenne 12-24v között legyen és fixen 5 amper? Köszi a segítséget.
ápr. 2. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:

60-120W kell az erősítőnek.

Vagyis olyan táp kell ami ezt tudja 12 - 24V között.

Vagyis a 19V-os adapternek 3,2A-t kellene tudnia, a 21V-osnak meg 2,8A-t. De nem valószinű, hogy tényleg fogyaszt ennyit az az erősítő, úgyhogy nincs kizárva, hogy mindkét táppal üzemel. Ki kell próbálni.

ápr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon kell akkor vegyél egy 24V 5A tápot és meg van oldva. Alin amúgy ne vegyél ilyet, mert teljesen mindegy, hogy 15V-on megy vagy 24 V-on, nem lesz sokkal jobb a teljesítménye. Az ilyen oldalakon kapható 12-24V cuccokkal mindig csak a baj van.
ápr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hűha, te aztán nagyon érted, köszi szépen a segítséget! Sokat segített nagyon, hogy megértsem. Kipróbálom akkor mindkettővel.

Az erősítőnek ezektől a különböző tápoktól nem tud baja lenni, igaz?

ápr. 2. 14:26
 4/7 Morzsi007 ***** válasza:

Alin van hozzá táp is. Én ott vettem anno talán 24V 6A-t tud.

Nagyobb feszültségen nagyobbat fog szólni, legalábbis az enyém ilyen.

Gondolom TPA3116(D) féle modul cucc.

ápr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ebayen vettem egy hasonlót, 2.1-es erősítő áramkör, mert egy 2.1-es PC hangszóróban elfüstölt, így meg olcsóbb volt mint egy komplett szett, meg a hangszórók amúgy jók. Egy 12V 2A-es trafóról megy (az erősítőben van egyenirányító), 40 Watt összesen (10+10+20), ami a trafóból nem jön ki, mégis szól rendesen maximumon is, de addig nem szoktam feltekerni. Lehet egy szinuszra már megfeküdne, de gondolom nem azt akarsz hallgatni vele.
ápr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 21V 2A elég a működéséhez, de nyilván alacsonyabb hangerőig, mint mondjuk egy 5 amperessel.
ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi szépen a segítséget, sokat tanultam ma is!
ápr. 2. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!