Hogy mehet tönkre egyik pillanatról a másikra egy ethernet kábel?

Figyelt kérdés
Adott két telekom smartbox,tegnap mindkettőre jött frissítés le is töltöttem és telepítettem.A lentivel nem volt gond de idefent folyton jött egy hiba indításnál,hogy nincs wifi jel holott én ethernet kábellal használtam a wifit be sem kapcsoltam.A lényeg,hogy kicseréltem a kábelt és most van vezetékes net rajta de nem értem ha a kábel 1 napja még jó volt és nem nyúlkáltam hozzá ma már miért nem jó?Pc-re kötve se jött rajta net egyébként de tegnap még ezen a kábelen keresztül frissítettem az eszközt.

ápr. 13. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Csatlakozónál lehet probléma, esetleg por, piszok.
ápr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az RJ45 technológia egy nagyon primitív és megbízhatatlan csatlakozási mód, sok hibalehetőséggel. A kábeled valószínű nem egyik pillanatról a másikra ment tönkre, hanem az átvitel leesett egy olyan határérték alá, hogy már használhatatlan. Te ezt csak akkor vetted észre, amikor már a kepcsolat fel sem tudott épülni a kiszolgáló felé.
ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!