Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megfelelő a gondolatmenetem,...

Megfelelő a gondolatmenetem, ha az autóhifi építéséről van szó?

Figyelt kérdés

Egyelőre csak nézelődök, hogy milyen rendszert építsek, semmi sincs kőbe vésve, úgyhogy egyelőre egy példánál maradnék, hogy ne csak az adott hifit sikerüljön érteni, hanem a későbbiekben, ha kell, bonyolultabb rendszereket, és ha ez tiszta, akkor mehetünk tovább. Ha valaki, aki alaposan benne van a témában, és segítene, azt megköszönném.


Példának összeválogattam az alábbi eszközöket:

Pioneer SPH-10BT fejegység

Pioneer GM-D8704 erősítő

Pioneer TS-A1671F hangszórók

Kicker TRTP82 mélysugárzó


Nagyjából utána néztem ezeknek a cuccoknak, hogy azért valamennyire képben legyek velük.


A mélysugárzó RMS teljesítménye 300W, 2ohm impedancia.

A hangszórók RMS összteljesítménye 70W.


Az elképzelés az, hogy az erősítő 4 csatornás módban van használva, 2 csatornára megy a két hangszóró, a másik 2 csatornára pedig mono hídba kötve megy a mélysugárzó.


Az erősítő 4ohmnál 4x100W-ot ad le, 2ohmnál 4x150W-ot, legalábbis amit írnak róla.


Itt jön a lényeg. Akkor ez elméletben úgy működik, hogy egy 4ohmos hangszóró 100W-ot tud felvenni RMS-ben, tehát azon a két csatornán két 4ohmos hangszóró esetén 2x100W?


A másik a mélysugárzó. Jelen esetben ez 2ohmos. Akkor ez pedig azt jelenti, hogy ez pedig 2ohmon felvesz 2x150W-ot, tehát 300W-ot RMS-ben?


Gondolom az RCA-ból pedig kettő kell, az egyik a Channel A, a másik pedig a B. Viszont ezek az impedanciák, és hogy milyen eszközök mivel nem "vesznek" össze, ez még nem teljesen tiszta.



ápr. 22. 10:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Sokat építettem. Ha írsz számot privátban, szívesen segítek szóban. Sok az info leírni :-)
ápr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!