Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyiben nehezíti meg egy...

Mennyiben nehezíti meg egy fotós munkáját a kézi fókuszálás?

Figyelt kérdés
Tehát hogyha az objektív nem tud autofókuszt biztosítani..
2010. nov. 25. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem egy profi fotós eleve nem használ autófókuszt.

A gép nem fogja tudni, hogy te mit akarsz kiemelni a képen, mi a célod vele.

Autófókusszal könnyen lehet képeket csinálni.

Manuálissal meg lehet jó képeket csinálni.

2010. nov. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!


Mennyire igaz... :)

2010. nov. 25. 20:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nagyon jó az AF, nemhiába fázisérzékelő rendszer van a DSLR-ekben, Nikon szeret nagyon sok Af szenzort használni(51db a nagy kategóriában). nincs ezzel semmi baj amíg profi optikákat használsz hozzá. Ugyanis mindkét komponensnek majdnem tökéletes pontosnak kell lennie. ÍGy az AF is nagyon pontos lesz, és ált. gyors is. Kézi fókusszal nem lehet olyan gyorsan fókuszálni. érdekes, de ezzel ellentétben én mindig manuálba fotózok, megszoktam már. AZ AF-et egy-két mozgó témánál szoktam csak használni. Manualba sokkal nagyobb szabadságot érzek, ennek tetejébe nem meríti az akksit sem.

Tényleges kérdésre: Nagyon megnehezíti. Senki rendes komoly fotós nem használ kézi fókuszt. Gondolj bele egy műterembe modelfotózáskor ha készül 1000kép, azt amire mindet manualba beállítod...Vagy focimeccsen, vagy bármilyen eseményen. Az AF nagyon gyors tud lenni, ideális esetben 0.2-0.3sec körül van a beállás és kb. ennyi még a zárkésleltetés, azaz fél másodpercen belül kész a képed. Így 2FPS vagy több AF-es sorozatot is tudsz tolni, ami azért már egész jó. Való életben tehát ha pillanatokat akarunk megörökíteni, nincs idő, sem lehetőség a manualt használni.

2010. nov. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Úgy tűnik be kell majd szereznem egy AF-S objektívet is...

2010. nov. 25. 22:57
 5/9 anonim ***** válasza:

előző vok: Hát nem olcsó kacatok a Nikkor obik, de érdemes beruházni, akár használtan egy komolyabb darabra. Figyelni kell a fényerőre is, mivel ált. a keresztszenzorok érzékenyer rá és csak (ha jól tudom) f2.8 és kisebb(f2 stb) rekeszen működnek.(A fénymérés és a fókuszálás mindig teljes nyitott blendénél történik). Márpedig egy keresztszenzor képes rettentően felgyorsítani a fókuszálást. Kipróbáltam most, af segédfénynél az 50/1.4 fél másodpercen belül élesre áll a sötét szobában. Sima Sony 50-es natur motorral. Keresztszenzor nagyon jó, amint áttettem másik szenzorra az af-et, nem bírt fókuszálni(lehet azért menrt az af segédfény elég kis körbe világít és a szenzor pedig kiesik a körből). Na pl. ilyen esetben ember legyen a talpán aki bír egyáltalán élesre állni bármire is. Már félhomályba nehéz, hacsak nem valami profi cuccod van, aminek nagy és világos a keresője. De még ez sem garancia.

Szal jó obinál jó az AF, ennyi a következtetés.

2010. nov. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fotós vagyok és használjuk az AF-et, kényelmes. :)

Ha a helyzet úgy kivánja, akkor persze átkapcsolom manuálba ha kell, de ez ritka viszonylag.


Persze van manuáls objektivem is.

2010. nov. 26. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem bántásból, de ezen amúgy egy kicsit elmosolyodtam:

"...Autófókusszal könnyen lehet képeket csinálni.

Manuálissal meg lehet jó képeket csinálni.

..."


Nézzetek meg nyugodtam néhány werk vidót látni fogjátok, hogy a fotós néha (ha a fókuszt kell variálni) finom áthuzásokat csinál az obival (erre találták ki ezt ugye). Laikusnak fel se tünik, de aki tudja mit kell nézni az észre veszi.

2010. nov. 26. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. nov. 26. 09:18
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagiakon kívül ma már semmi nem késztethet arra, hogy manuális obit vegyél (hacsak nem valami régi relikviáról van szó, pl a canon f0.95-ös 50-es obijáról vagy hasonlók). Annyi (jól működő) fókuszpont van a gépben és olyan gyors a váltás, hogy bármit le tudsz vele kapni, még mozgásban is.


Terepen senki nem dolgozik manuális fókusszal, de műteremben se nagyon használják már. Komoly tárgyfotózáson szoktam látni középformátumú kamerákat MF-el használva, de ott nem mászik el az alany, amíg kiméred a szöget és a távolságot. Meg a középformátumú kereső azért más, mint a kommersz digitális gépek (akár full-frame) keresője.


Vegyél egy gyűrű motoros objektívet (USM, HSM, AF-S néven fut különböző helyeken), ezekkel (és egy profi vázzal) bármikor simán átveszed az autófókuszt manuálra.

Ma már ott tartanak az AF rendszerek, hogy még makrofotózáshoz is használják, pedig ott van leginkább az MF-nek jogosultsága.


Amit az első hozzászóló írt, hogy csak MF-el lehet jó képeket csinálni, hülyeség. Még a nagylátó tartományban nem is olyan vészes a dolog, de próbáljon 200-300 mm környékén MF-el fotózni...

2010. nov. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!