Hangfal csatlakoztatása TV-re, hogyan?

Figyelt kérdés
Kezd tönkremenni a TV-m hangszórója, ezért rá szeretnék kötni egy hangfalat. A baj csak az, hogy elég régi a TV-m, és nem találok rajta ilyen csatlakozót, csak a régi videó 3 csatlakozója, és egy DVD csatlakozó. Valahogy meg lehetne oldani? Esetleg valami konverter vezetéket lehet kapni?
2010. dec. 12. 11:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Típus, fotó, rajz, valami?
2010. dec. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Minek kell neked típus? Van videó és DVD csatlakozóm, ennyi. Több infó nem hiszem, hogy kellene ide.
2010. dec. 12. 12:32
 3/12 anonim ***** válasza:

Hogy segítsünk, ha nem ítod le, hogy milyen csatlakozóid vannak? Olyan, hogy DVD csatlakozó NINCS!

Olyan csatlakozo, hogy EuroScart, RCA, HDMI, YUV, etc van.

Az hogy te DVD-t kötsz rá, az egy dolog, de ha scartról van szó, köthetnél oda vidót, beltéri egységet, játékot, stb.

A "régi video 3 csatlakozója" az valószínűleg RCA lesz, és mivel az csak bemenet, oda nem tudsz kötni semmit.

Az euroscart, ha be van kötve minden lába, ad kifele is hangot, de csak erősítővel tudod megoldani.

Ha ven erősítőd hangfalakkal, akkor egy scart-RCA átalakítóval megoldható. (egy ilyen kábel párszáz Ft-os tétel)

2010. dec. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A segítség megadásához általában a segítő azért kér információt, hogy biztos legyen a választott megoldás helyességében. Ebben az esetben sajnos nem megoldható az elégtelen információk miatt.


Ha azt írom: -Persze, valahogy meg lehet oldani, nem nagy ügy, addig próbálkozz amíg jó nem lesz.- Azzal közelebb viszlek a megoldáshoz?


Mérnökként az évek sora alattmegtanultam néhány dolgot.

Türelmesnek lenni a partnerekkel, a kapkodás, vagy az együttműködés hiánya hátráltató tényező. És egy feladat megoldásához nem mindegy hogyan kezdesz neki, hogy ne fuss fölösleges köröket.

Én segítséget kínáltam, hogy elfogadod-e az rajtad múlik. Viszont a válaszadóknak se szeretnék problémát, úgyhogy ha csak szórakozni szeretnél, akkor ne is válaszolj kérlek.

2010. dec. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy én nem vagyok ilyen műszaki zseni TV terén, nekem a TV műszakilag homályos, de ez a "olyan hogy DVD kábel nincs" dolog csak sárdobálás. Tök mindegy (szerintem), hogy milyen a csatlakozó, mert nyilván nem az lesz a megoldás. De amúgy -csakhogy elégedettek legyetek- scart kábel csatlakozó, remélem ezzel előrébb kerültetek a megoldáshoz (gondolom nem, de hátha).


Lényeg a lényeg, továbbra is csak ennyi csatlakozóval rendelkezem, és továbbra is keresem a megoldást, hogy hogyan lehetne egy hangfalat rákötni.

2010. dec. 16. 20:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Vannak hifi hangfalaid? Mert azokat szerintem csak erősítőn keresztül tudnád a tv-hez kötni. A legolcsóbb megoldás egy 2.0 hangszóró lenne, amit számítógéphez szoktak kötni, de ez nem távszabályzós.
2010. dec. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Olyan hangfallal próbálkozom, a régi gépről "csórtam" el. :) Csak nincs olyan csatlakozóm, ahova dughatnám, és ez a problémám. :S
2010. dec. 17. 06:25
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]

Az 1-es, a 3-as és a 4-es kivezetést kell használni. A számítógépes hangfalban valószínűleg van beépített erősítő, úgyhogy simán rákötheted.

[link]

Innen a jobb felső van (valószínűleg) a hangfaladon, ezt Jack-dugónak hívják. Kell egy ilyen aljzat. A Scart csatlakozó 1-es lábát a Jack hegyére, a 3-as lábát a közepére és a 4-eset a hosszú részére kell kötnöd. Az 1-es és 3-as lábakal nem baj ha összekevered, de a 4-eset mindenképpen a Jach hosszú részére kösd!

Látatlanban jobban nem tudom elmondani és csak valószínűsitem, hogy ilyenek a csatlakozóid.

2010. dec. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ma 08:52

Még annyit hozzátennék, hogy ha a TV-d mono, akkor a Scart 3-as lábát a Jack hegyére és a közepére kell kötni, közösítve! A 4-est pedig a hosszú részre.

2010. dec. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze ha lenne fejhallgató csatlakozó elöl, sokkal egyszerűbb volna...
2010. dec. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!