Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyivel jobb az LCD TV-n a...

Mennyivel jobb az LCD TV-n a képe egy olyan DVD-nek, amiben van felskálázás 1080-ra?

Figyelt kérdés
2009. jan. 26. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
A sógorom vett egy ilyen DVD lejátszót, és összehasonlítottuk egy sima DVD lejátszóval (benne a star wars Baljós Árnyak a fogathajtásos rész)egy 42" plazmán. Az ég és föld kifejezés nem elég találó. Sokkal jobb. Ha ilyenen gondolkozol, hogy vegyél e, ne habozz, ha az anyagi forrásaid megengedik. Én azóta nem nézek sima DVD-t, mióta megvettük a Panasonic plazmát, mert egyszerűen zavar a kép minősége.
2009. jan. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Jó a plazma de azért nem éri el az LCD minőséget!
2009. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valóban nem éri el, hiszen meg is haladja azt, mégpedig jócskán (ha-haj!!!!!)... nézz utána, mielőtt ekkora butaságokat írsz, de a pontjaid illetve százalékod is mutatja, hogy sokszor írhatsz butaságot válaszként. Tanulni, tanulni, tanulni. Ezt bár Lenin mondta, de megszívlelendő ebben a kaotikus kommersz világban is.
2009. febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kb 2 napja regisztráltam!A plazma a nyomában sincs az LCD-nek!Menny be akármilyen kereskedésbe és nézd meg a különbséget!Ég és föld.A Őlazmának sokkal csúnyább a képe!Valószínű neked plazmád van,de nem láttál még jó LCD-t.
2009. febr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, én nem fogok összeveszni veled, én azt mondom, legyen igazad. Nem fogom bizonygatni azt, aminek elterjedése robbanásszerű a HD technológiában, mivel ez nem az én tisztem. Tény: A plazma JELENLEG jobb képminőséget és magasabb színhűséget, jobb kontrasztarányokat biztosít, mint az LCD. DE a plazma egy befejezett technológia, nincs benne több lehetőség. Míg az LCD nagy jövő előtt állhat. Azért csak állhat, mert beelőzheti azt egy plazmánál is gyorsabb technloógia, ez a Lézer TV. Aztán a 3D technológiák még szóba sem jöttek. További tény, hogy az LCD-s technolóiával előállított tévék MA nem lehetnek GAZDASÁGOSAN nagyon nagyobbak 100 cm-nél. Ez technológiai akadály.

A menj be egy helyre kezdetű mondatot én megspékelném, hogy menj be, és kérd, hogy sötét!!!! helyen nézhess meg egy LCD-t és egy Plazmát együtt, azonos filmmel. A hozzáértésemet nehéz úgy firtatnod, hogy nem ismersz, és nem olvasol utána. Legyen elég, hogy nekem a nappalimban LCD van (hogy miért van ez így, olvass utána) míg a hálóban egy plazma. Én nem pontozlak le, annyit kérek, olvass utána, és írd le a tapasztalatodat. Javaslom (egyik szerkesztőjeként) a http:\\www.hazi-mozi.hu -t, mely Magyarországon piacvezető az ilyetén tanácsadásban.

2009. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jaaaaaaaaaaaaaaaaj. LCD vs. plazma:

-LCD lassú, plazma gyors

-LCD kontrasztja kicsi, plazmáé nagy

Most akkor melyik is a rosszabb?

Hogy a boltban mit látsz, az nem mérvadó. Ott ezer fénycső világít, az LCD virít, mint a pipacs. Amint hazaviszed, jön a csalódás. Tényleg sötétben kell összehasonlítani, azonos forrással (lehetőleg HD) úgy, hogy mindkettőn beállítgattad a telítettséget, kontrasztot, színhőmérsékletet. Ja, és nem feltétlenül a sikító, rajzfilmszerű színek az élethűek. Érdemes emberek bőrszínét figyelni, arra nagyon háklis a látórendszerünk.

2009. febr. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
itt ugye arról van szó,hogy egy sima DVD-t játszunk le egy olyan DVD lejátszóval ami feljavítja a DVD minőségét..szval nem blu-ray lemezről van szó,igaz?
2010. máj. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!