Laptop akkumulátor helyes használata?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Laptopomat főleg asztali gépként használom. Csak hálózatról szeretném használni, az akksit ilyenkor ki lehet venni? Több fórumot olvasgattam, de megoszlanak a vélemények. Illetve ha kiveszem az akksit, akkor az akksi legyen feltöltve vagy teljesen lemerítve???

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. jan. 3. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, erről nagyon sok vita volt már.

Gyártók többnyire az javasolják, hogy amennyiben nem használod az akkumulátort, úgy feltöltve tedd el és 3-6 havonta tölts rá.


Én speciel nem szoktam kivenni, de ha nem muszáj, akkor nem húzom ki a töltőt, amíg használom a gépet. Ha kíhúzom, akkor csak akkor dugom be újra, mikor már kiírja a Windows, hogy csatlakoztassam.

Tehát többnyire hálózatról működik a gép, 2 éves Fujitsu és 2 és fél órát bír telepről, netezve, bekapcsolt wifivel és bluetooth-szal.

2011. jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50 % azt mondja ,hogy így használd ,másik 50 % meg azt mondja ,hogy ne így használd
2011. jan. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 fenyőfa válasza:
Azt mondják ha benne hagyod, akkor a túlfeszültség ellen véd, de ha kiveszed tovább marad használható az aksi, mert egy elektronika számolja benne, a töltések számát, és minden 10%-os lemerülés után tölt, és kb11-2 hét alatt pont ennyit merülhet szobahőmérsékleten egy lítiumos akumlátor! Én nem hagynám benne az aksit...
2013. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én aztajánlom, hogy ne vedd ki az akksit, mert ha elmegy az áram, akkor akku nélkü az adataid könnyen elveszhetnek. Én több mint 5 éve szinte minden nap használom a laptopomat.És úgy használom hogy ha a gép töltöttsége 25% alá cvsökken, akkor bedugom a töltőjét, viszont ha 100 % -ra töltödött fel, akkor azonnal kihúzom. Szerintem nem nagy féradtság ki-be dugn atöltőt. Apropó, ha asztali gépként akarod használni, akkor mi a fenének vettél laptopot. Azért, hogy agyontöltsd az akkumulátorát?

Egyébként engem nagyon idegesít, hogy a legtöbb helyen a lagtöbb primitív ember állandóan bedugva használja a laptopját. Aztán meg mondják,hgy rossz az akku. Ne is csodálkozzanak. HA NEM TARTOD BE AZT,AMIT ÍRTAM AKKOR MAJD VEHETSZ ÉVENTE ÚJ AKKUT NEM ÚGY MINT ÉN.

2017. dec. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!