Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nagyon gáz hogy a fotóimat...

Nagyon gáz hogy a fotóimat utólag számítógépen mindig javítom, és úgy töltöm fel fotómegosztó oldalra?

Figyelt kérdés
Nemrég szoktam csak rá erre, de olyan rossz érzés, mintha nem is én fényképeztem volna őket, viszont sokkal szebbek így. Eddig mindig "natúran" töltöttem fel őket. Más is csinál ilyet?
2011. jan. 6. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem feltűnő, akkor nem gáz. Ha béna vagy fotosopban, akkor gáz :D
2011. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk színkorrekciót, élességet és tónust, fényerőt javítasz akkor sokkal szebb képeket lehet elérni, ez igaz. Ha még néha művészi szűrőket is használsz az sem gond, fel lehet dobni a képeket vele. Néhány esetben a bőrhibák javítása is jól jön, de nem eltúlozva.

Ha viszont minden képen csúcsfények meg erős fényekkel való kompenzálás van, vagy olyan szintű retusálás hogy már az arcból minden élességet felcserél a javítóecset homályossága, az szerintem nagyon túlzó, főleg ha csak ilyen képeket osztasz meg.

Ismerek valakit aki ezt csinálja, és mikor megláttam a valóságban eléggé csalódás volt, annyira erős a különbség közte és a felrakott képek között. Mondhatjuk úgy is hogy ma már a lányok egy része csak photoshoppal képes magát reprezentálni. És akkor ne is beszéljünk a minél hülyébb szögben való képekről, csak hogy ne is látszódjon hogy néz ki szemből valaki.

2011. jan. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszotokat, bár kissé félreértettétek, vagyis inkább én adtam meg túl kevés infót:D

Szóval nem magamat szoktam retusálni, magamat soha, és nincs is photoshop a gépemen, haem annyiról van szó hogy a Ms Office-ban először is automatikus javítás, utána szín telítettség, és néha kontraszt beállítás.

A photoshoppolt dolgok már nekem se jönnek be, jobban kedvelem a természetes dolgokat. Természetben szoktam fotózni (állatok, növények, gombák, néha táj)

2011. jan. 6. 16:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Office-szal korrektúrázod a képeidet? :D:D:D:D
2011. jan. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor félig jól írtam a választ. Nem mondható rossznak amit csinálsz, mivel a digitális fotózás pont ezekből áll. Egyik része a komponálás, másik része a digitális utófeldolgozás. Ebbe beletartozik az általunk is leírt javítástól kezdve a képmanipulálásig minden.

Sokszor szükség is van javításra, mert a fényképezők néha elmérik akár a fényerőt, akár az expozíciót. Jó ha van olyan segédprogramunk ami visszaállítja ezeket az értékeket egy normális tartományba, illetve a módosítással olyan dolgot tudsz elérni szoftveresen amit kint élesben nem tudtál megtenni. Ennek velejárója a kép minőségének javulása is, és a változása is az eredetitől. Én is ugyanezt csinálom, és bennem is megvan az érzés hogy nem azt kapod vissza amit te ott abban a pillanatban láttál. A másik dolog hogy a fényképező is egy javított és kontrasztosabb képet mutat visszajelzéskor, ezt a számítógépre feltöltve már rögtön nem is olyannak látod mint az elkészülés pillanatában.

De gondolj arra, amikor látsz egy profi képet, hogy az sem úgy esett ki a fényképezőből, hanem van mögötte korrekció, mégis pozitív hatást fog kiváltani a nézőből.

2011. jan. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod! hasznos:)
2011. jan. 6. 17:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a képeim 70%-án állítok fényerőt, kontrasztot, színhőmérsékletet meg színtelítettségeket. Sose volt belőle lelki problémám, mondjuk nem is viszem túlzásba. A könnyű formálhatóság miatt fényképezek RAW-ban.
2011. jan. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én minden netre került képemen javítok. Nem retusálok, hanem a valóságot adom vissza. Színek, kontraszt, vágás, ilyenek. Ezeket javasolt elvégezni, mivel igényesebb a kép. A komoly retust nem szeressük, az már távol áll a valóségtól. Pl 3x akkora bicepsz rajzolása stb.
2011. jan. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!